reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Neuvedené podnikání jako vedlejší činnost  (Přečteno 1192 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Adam

• Host
Neuvedené podnikání jako vedlejší činnost
« kdy: 02. 02. 2017, 14:08:58 »
Dobrý den,

mám dotaz ohledně podnikání na ŽL jako vedlejší činost. Jsem studentem druhého ročníku VŠ a přivydělávám si přes podnikání zhruba 20 tisíc za rok. Pomáhám s mediální tvorbou dobročinným organizacím, neziskovkám a různým nadacím s mediální tvorbou, protože si nemohou dovolit platit profesionální firmu.

Když jsem si před rokem dělal ŽL, výslovně jsem se paní ptal, jestli je potřeba oběhat nějaké instituce, dodat potvrzení o studiu atd. abych mohl využívat výhod jako student. Řekla mi, že stačí dojít na zdravotní pojišťovnu a tam status studenta nahlásit, a to jsem udělal. OSSZ stačí prý dodat potvrzení o studiu až s přehledem, o statusu studenta informuje škola. Řekla, že se teď prakticky rok o nic nemusím starat a ani nic platit.

Jenže teď zjišťuji, že mě paní informovala asi špatně a celou dobu byla činnost vedena jako hlavní. Přišel mi z OSSZ dopis o dlužné částce ve výši 21 692. Tato částka dokonce převyšuje celkový příjem z mého podnikání, takže si tuto platbu nemohu ani dovolit. Jak tento problém nyní řešit?

Reklama

• Stálý člen

reklama

milan

• Host
Re:Neuvedené podnikání jako vedlejší činnost
« Odpověď #1 kdy: 02. 02. 2017, 23:43:43 »
Neni lepsi to resit s OSSZ? Podle me staci prokazat, ze ste po celou dobu studoval a domluvit se na stornu pohledavky.

Platby GoPay

reklama