reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: EET  (Přečteno 6001 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Nikol

  • Host
EET
« kdy: 30. 01. 2017, 10:57:49 »
Zdravím,

měla bych dotaz. U nás na vesnici u fotbalového je občerstvení. Jedná se o plechovou boudu, ve které se podávají veškeré napoje do kelímku a jídlo na papírové tácky, jelikož tam není přívod vody a ani odpad. Tato bouda je otevřena pouze při domácím zápase, tudíž od března do června a od srpna do listopadu, jednou za 14 dní. Před boudou jsou tři stoly s lavicema, odkud fanoušci sledují zápas.

Spadá i tato bouda do 1. vlny EET?

Popřípadě je nějaká možnost ( fotbalový klub?) jak se tomuto výmyslu úplně vyhnout?

Děkuji za odpoveď

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklamaM.M.

  • Host
Re:EET
« Odpověď #1 kdy: 30. 01. 2017, 11:19:51 »
Dobrý den,

dotazy k EET se opakují, doporučuji stáhněte si metodiku GFŘ k EET v PDF. Jinak 1. vlna už jaksi byla, tak to je pozdě, ale u stánkového prodeje párků v rohlíku ( atd. ) jde o 2. fázi od 1.3.2017.

Jinak zajímavá úvaha jak se vyhnout EET a udělat z toho jakýsi spolek ( tedy neziskovku ) a místo inkasa za prodej párku, inkasovat členské příspěvky do spolku od členů. ?? víte to bylo vyzkoušeno u malých venkovských hospůdek o 3 místních, zatím to snad nechává FÚ na pokoji ale nespoléhal bych na to ( spíše se zatím zaměřují na větší kontroly ) , jednak jde o obcházení zákona ( sankce ), jednak zastíráte skutečnost ( podnikání ), dále neziskové organizace musí vést účto, nebo jednoduché účto vč. předepsaného výkaznictví ( jsou právnickou osobou ) a dále rozlišovat hlavní ( neziskovou ) a vedlejší ( hospodářskou - ziskovou ) činnost, ve skutečnosti je to náročnější, než si koupit EET pokladnu přenosnou do ruky na SIM připojení přes LTE /3-4G i s integrovanou tiskárnou ( bez měs. poplatku ) , a využít daň. slevy -5000,- , nebo si na vlastní PC ( NTB) s kl. tiskárnou koupit pouze SW EET ( např. od kastner ) za 990,- KĆ ( zase bez měs. poplatku )  a jednou za čas vystavit účtenku.


 

Platby GoPay

reklama