reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Pravděpodobný průměrný výdělek  (Přečteno 2248 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Eva

  • Host
Pravděpodobný průměrný výdělek
« kdy: 26. 01. 2017, 06:01:16 »
Jak spočítám pravděpodobný průměrný výdělek, když zaměstnanec odpracoval v říjnu pouze 37,5 hodiny. Jeho hrubá mzda za říjen činila Kč 5 022,-. Od té doby je v pracovní neschopnosti. Díky

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklamaVlasta

  • Host
Re:Pravděpodobný průměrný výdělek
« Odpověď #1 kdy: 28. 01. 2017, 05:34:36 »
 Jestliže hrubá mzda je součtem mzdových složek, které byly vyplaceny za výkon práce (nejsou  v něm započteny náhrady mzdy nebo odměny náležející za delší časové období), pak  5022  : 37,5= 133,92 . Dále můžete použít průměrný výdělek jiného pracovníka, který vykonává obdobnou práci a je odměňován podobně jako pracovník, jehož pravděpodobný výdělek potřebujete spočítat nebo můžete vycházet ze mzdových složek, které obvykle zaměstnanec dostává. Způsob určování pravděpodobného výdělku byste měli mít stanovený ve vnitřním předpisu nebo kolektivní smlouvě. Pokud potřebujete spočítat průměrný měsíční výdělek, pak dále postupujte dle § 356 Zákoníku práce.
 


 

Platby GoPay

reklama