reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 48 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: EET a vedlejší činnost  (Přečteno 2174 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Alča

• Host
EET a vedlejší činnost
« kdy: 25. 01. 2017, 14:10:45 »
Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu. Jsem OSVČ Masér, tim pádem mám čas s EET do příštího roku. Ale chtěla bych jako vedlejší činnost vyrábět dekorace do bytu a šperky-bižuterie nebo chir.ocel a prodávat u mně v masérně a ne ve velkém množství. Tím pádem nevím jak to vlastně je.
Děkuji moc. S pozdravem Alča

Reklama

• Stálý člen

reklama

Offline Daniel Morávek

• editor a redaktor
  • Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
    • Podnikatel.cz
Re:EET a vedlejší činnost
« Odpověď #1 kdy: 26. 01. 2017, 11:13:35 »
Dobrý den,
pokud byste je prodávala ve stejné provozovně (což máte v plánu) a splníte podmínky pro minoritní činnost, stačí evidovat až s hlavní činností (tedy masáže).
Podmínka k minoritní činnost je kromě výše zmíněné jedné provozovny také také výše tržeb z minortiní činnosti: Platby z minoritní činnosti tvoří maximálně 49 % z celkových plateb provozovny a současně nepřevyšují částku 175 000 Kč v dané provozovně (pokud by byla provozovna účelově rozdělena, nebere se na toto účelové rozdělení zřetel).
Na závěr se navíc sluší dodat, že pokud byste dekorace a šperky sama vyráběla (tedy je jen nepřeprodávala), těchto činností se EET stejně týká až od roku 2018.
S pozdravem
Daniel Morávek
Daniel Morávek
editor a redaktor serveru Podnikatel.cz

Platby GoPay

reklama