reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Výpočet důchodu  (Přečteno 2437 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Marlina

• Host
Výpočet důchodu
« kdy: 25. 01. 2017, 12:44:58 »
Chtěla bych se informovat, jak se postupuje při výpočtu důchodu. Po ukončení studia jsem byla rok zaměstnaná, pak 5 let na mateřské, po ní 20let zaměstnaná a nyní 10let OSVČ s minimálním daňovým základem, celkem 30let tedy pracuji bez přerušení...a moje kamarádka stejně stará, taky 5 let na mateřské, 3 roky v zaměstnání, ale od té doby v evidenci nezaměstnaných...slyšela jsem, že jí se bude důchod počítat z celostátního průměru, kdežto mně z toho mého minimálního základu, tudíž ona bude mít vyšší důchod?

Reklama

• Stálý člen

reklama

Offline Ivana Zezulová

• Závislák
    • Zobrazit profil
Re:Výpočet důchodu
« Odpověď #1 kdy: 30. 01. 2017, 14:32:46 »
;..a moje kamarádka stejně stará, taky 5 let na mateřské, 3 roky v zaměstnání, ale od té doby v evidenci nezaměstnaných
...slyšela jsem, že jí se bude důchod počítat z celostátního průměru, kdežto mně z toho mého minimálního základu, tudíž ona bude mít vyšší důchod?

Nevěřte všemu, co kde slyšíte, nebo dostanete přeposláno, jako „zaručenou zprávu“.

Není to pravda. Jestli Vaše kamarádka vůbec „dosáhne“ na důchod,
půjde s nějvětší pravděpodobností o nejnižší možný důchod kolem 3.000 Kč měsíčně.

Platby GoPay

reklama