reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Daňový odpočet na manželku  (Přečteno 2582 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

jiří patočka

  • Host
Daňový odpočet na manželku
« kdy: 24. 01. 2017, 12:40:55 »
Dobrý den, je možné uplatnit odpočet z daně na manželku za r.2016 při ročním zúčtování u zaměstnavatele . V roce 2016 do března pobírala podporu v nezaměstnanosti ( celkem 13000,- ) a od dubna podniká má malý obchod, výdaje jsou vyšší než tržby.

Děkuji Patočka

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklamaM.M.

  • Host
Re:Daňový odpočet na manželku
« Odpověď #1 kdy: 24. 01. 2017, 13:17:24 »
Dobrý den,

myslíte slevu na "vyživovanou" manželku / manžela, můžete jí uplatnit, pokud příjem ( resp. součet příjmu )  protistrany nepřesáhl za rok 68.tis. Sleva je 24 840,-. Pokud je držitelem ZTP III. st., sleva je dvojnásobná.

Omezení platí pouze u OSVČ kteří mají paušál, výjimkou je ( tedy slevu lze uplatnit ) v případě kombinace různých druhů příjmů, kdy je někdy použit paušál a někdy ne a současně platí, že součet základu daně s využitím paušálu bude nižší než 50% součtu ZD bez využití paušálu ( %-ních výdajů )


 

Platby GoPay

reklama