reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Přednostní pohledávky u DPP  (Přečteno 2814 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Jiřina Trávníčková

  • Host
Přednostní pohledávky u DPP
« kdy: 23. 01. 2017, 23:05:05 »
Dobrý den,
pracuji na HPP, jsou mi prováděny přednostní pohledávky ze mzdy. Jaký je přesný postup srážek u DPP. Potřebovala bych si něco přivydělat, ale než požádám ins. správce o povolení, chtěla bych zjistit, jestli mi z této odměny něco zůstane. Př. odměna by byla cca 9000,- Kč měsíčně. Odečte se nezabavitelné minimum 6154,67 + 1538,67 na manžela a ze zůstatku mi zbyde  jedna třetina? Nebo by mi nezbylo nic, protože nezabavitelné minimum je již uplatněno u HPP?
Děkuji za odpověď
Jiřina Trávníčková

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama



Offline Dagmar Kučerová

  • redaktorka a odborný poradce
  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 554
    • Zobrazit profil
    • Podnikatel.cz
Re:Přednostní pohledávky u DPP
« Odpověď #1 kdy: 30. 01. 2017, 16:43:19 »
Dobrý den,

ustanovení § 299 občanského soudního řádu, které vyjmenovává okruh příjmů, z nichž se provádí exekuční srážky, bylo od 1. 9. 2015 rozšířeno o  odměny z dohod o provedení práce. Změna se vztahuje na soudní rozhodnutí vydaná po tomto datu. U rozhodnutí vydaných s  dřívějším datem naopak odměna z dohody o provedení práce náležela do insolvenční podstaty v plné výši jako mimořádný příjem. 

Ve vašem případě se bude jednat o souběh příjmů od několika plátců mzdy. Pakliže se jedná o rozhodnutí vydané po 1. 9. 2015, může postup stanovit insolvenční správce. Jak sama uvádíte, nezabavitelná část mzdy je již plně využita u prvního plátce mzdy. Další plátce mzdy pouze příjem rozdělí na třetiny (eventuálně plně zabavitelný zbytek mzdy) a insolvenčnímu správci odešle dvě třetiny a plně zabavitelný zbytek mzdy, tj. rozsah dle přednostních pohledávek. Je ale možné, že bude insolvenční správce požadovat zaslání obou příjmů v plné výši a výpočet si provede sám. V každém případě můžete nezabavitelnou část mzdy využít pouze jednou i při případném souběhu příjmů od více plátců mzdy současně.

S přáním hezkého dne  Dagmar Kučerová   
Dagmar Kučerová
redaktorka a odborný poradce serveru Podnikatel.cz
www.dagmarkucerova.cz



 

Platby GoPay

reklama