reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Příjem člena volební komise a DP  (Přečteno 4174 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Hana

  • Host
Příjem člena volební komise a DP
« kdy: 19. 01. 2017, 13:43:20 »
Jako členka volební komise jsem po zdanění dostala 800 Kč čistého. Ńaše mzdová účetní mi tvrdí, že si budu muset sama podat daňové přiznání, ale já myslím, že bych to ani nemusela přiznávat, když z toho byla daň zaplacená.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama



Vlasta

  • Host
Re:Příjem člena volební komise a DP
« Odpověď #1 kdy: 20. 01. 2017, 05:11:02 »
Daňové přiznání jste povinna podat - měla jste souběžně příjmy od více plátců a nejednalo se o příjmy zdaněné srážkovou daní - více § 38 g Zákona o daních z příjmů


Offline Ivana Zezulová

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 275
    • Zobrazit profil
Re:Příjem člena volební komise a DP
« Odpověď #2 kdy: 30. 01. 2017, 14:24:41 »
Jako členka volební komise jsem po zdanění dostala 800 Kč čistého. Ńaše mzdová účetní mi tvrdí, že si budu muset sama podat daňové přiznání, ale já myslím, že bych to ani nemusela přiznávat, když z toho byla daň zaplacená.

Jestli šlo o DPP a nepodepsala jste prohlášení k dani z říjmu, odvedli z odměny srážkovou daň.
V takovém případě přiznání podávat nemusíte a zaměstnavatel Vám může provést roční zúčtování daně.
[Nechce si Vaše účetní jenom ušetřit práci?]

Redakční tip

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Vlasta

  • Host
Re:Příjem člena volební komise a DP
« Odpověď #3 kdy: 30. 01. 2017, 15:25:07 »
Na členství ve volební komisi nelze uzavřít jakýkoli pracovně právní vztah, tedy ani DPP. Zdaňuje se vždy zálohovou daní -§ 6 odst.10 písm.b) Zákona o daních z příjmů.


Hana

  • Host
Re:Příjem člena volební komise a DP
« Odpověď #4 kdy: 30. 01. 2017, 15:35:13 »
Děkuji mockrát za odpovědi, paní účetní měla tedy pravdu, tak já půjdu bojovat s přiznáním.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama



M.M.

  • Host
Re:Příjem člena volební komise a DP
« Odpověď #5 kdy: 30. 01. 2017, 15:44:09 »
Dobrý den,

ano, to jak uvádí paní Vlasta, řešení by měl přinést až STč. 873, pokud se vejde odměna dle §6 ods.4, do limitu 2,5 tis. Ale je to v přípravách ke schválení. Přiznání se nebojte, pokud si podáváte pouze za příjmy ze ZČ, je to na 1A4 " je na to slavný nový formulář  na  jednu stranu"


 

Platby GoPay

reklama