reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Zaměstnání invalidního důchodce na zkrácený pracovní poměr  (Přečteno 3578 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Miroslav Švihel

 • Host
Přeji hezký den, prosím o radu jak nejlépe  zaměstnat  částečného inv.důchodce -1.skupina -A, na 4 hodiny denně. Předpokládaný měsíční příjem bude vyšší než 10.000,-Kč . Jsme spol. s r.o.

Reklama

 • Stálý člen
 • *****
 • Příspěvků: 0

reklamaOffline Dagmar Kučerová

 • redaktorka a odborný poradce
 • Profík
 • *****
 • Příspěvků: 1 554
  • Zobrazit profil
  • Podnikatel.cz
Re:Zaměstnání invalidního důchodce na zkrácený pracovní poměr
« Odpověď #1 kdy: 18. 01. 2017, 15:50:23 »
Dobrý den,

předpokládaný příjem bude vyšší než 10 000 Kč a jedná se pravděpodobně o dlouhodobější pracovněprávní vztah (nad 300 hodin ročně), proto dohoda o provedení práce zřejmě nepřipadá v úvahu.

Dále by se mohlo jednat o pracovní poměr či dohodu o pracovní činnosti. Zvážila bych právě dohodu o pracovní činnosti. Její výhodou je, že ji lze uzavírat opakovaně, ze zákona nepřísluší zaměstnanci při výpovědi odstupné, nemusí být poskytovány příplatky za práci, řádná dovolená atd. Naopak toto vše lze v dohodě dobrovolně sjednat.

Dohoda o pracovní činnosti se sjednává maximálně v rozsahu nepřekračujícím v průměru polovinu stanovené týdenní pracovní doby.  Posuzuje se za celou dobu, na kterou byla dohoda o pracovní činnosti uzavřena, nejdéle však za období 52 týdnů. V dohodě musí být uzavřen sjednaný rozsah pracovní doby a doba, na kterou se dohoda uzavírá. Odvody jsou od částky 2500 Kč stejné jako u pracovního poměru. Pokud zaměstnanec podepíše Prohlášení k dani, může si uplatnit slevu na dani z titulu invalidity.

Pakliže byste naopak uvažovali o pracovním poměru, jednalo by se pouze o kratší sjednaný týdenní pracovní úvazek. Žádné výjimky zákoník práce pro práci invalidních důchodců nestanovuje.

S pozdravem  Dagmar Kučerová 

 
Dagmar Kučerová
redaktorka a odborný poradce serveru Podnikatel.cz
www.dagmarkucerova.cz 

Platby GoPay

reklama