reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Daňové přiznání, dědictví a prodej nemovitosti  (Přečteno 2295 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Soňa

• Host
Daňové přiznání, dědictví a prodej nemovitosti
« kdy: 25. 01. 2011, 17:51:42 »
Prosím o pomoc:
Usnesením z října 2008 jsem jako jediný dědic nabyl do vlastnictví nemovitost a veškerá příslušenství (pozemky, zahrady)v hodnotě podle znaleckého posudku 1,012.820,- Kč. Zaplatil jsem dědickou daň 14.366,- Kč. Nemovitost i s veškerým příslušenstvím jsem v květnu 2010 prodal za 2,000.000,- Kč. (v nemovitosti jsem nikdy nebydlel). Zaplatil jsem daň z převodu nemovitosti 60.000,- Kč. Dále jsem v dědictví nabyl např. vkladní knížky, přeplatky za vyúčtování energií, hotovost a to v celkové výši 13.323,- Kč . Celkem tedy 1,012.820 + 13.323 = 1,026.143,- Kč.
Oproti tomu jsem měl výdaje a to:
pohřebné, pohledávka VAK, Telecom, plynárny, hradil jsem dlužné faktury ČEZu = to vše ve výši 41.737,- Kč. Dále odměna notářce + hotové výdaje 14.134,- Kč. Celkem tedy výdaje 55.871,- Kč.
Nevím, co vše si mohu v Přiznání dát do přílohy č.2 (příjem dle § 10zákona). Jestli je to:
B-prodej nemovitosti, příjem + 2,000.000. Výdaje - 1,012.820 (znalecký posudek) - 60.000 (daň z převodu). A nebo sem mohu započítat ještě další viz. výše uvedené výdaje ? Jestliže ano, stačí že vše toto je zapsáno v Usnesení, a nebo musím dokládat jednotlivými doklady, kde jsem co hradil? Dědická daň zřejmě výdaj není, že? Nebudu jí nikde uvádět? Jinak mám ještě příjmy ze závislé činnosti. Moc děkuji, kdo mi dokáže poradit.

Reklama

• Stálý člen

reklama

Platby GoPay

reklama