reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Doklad o ubytování  (Přečteno 2784 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Marcela Vinšová

  • Host
Doklad o ubytování
« kdy: 09. 01. 2017, 10:45:29 »
Dobrý den, mohu přijmout do pokladny doklad o ubytování psaný ručně vystavený ubytovatelem, který není plátce DPH, nebo to musí být doklad z poklady EET. Je daňově takový doklad uznatelný?  Děkuji

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama



Offline Jan Molín

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 920
    • Zobrazit profil
    • MIVO s.r.o.
Re:Doklad o ubytování
« Odpověď #1 kdy: 11. 01. 2017, 10:09:40 »
Dobrý den paní Vinšová,

pokud je pro poskytovatele ubytovacích služeb tato činnost podnikáním, spadá poskytovatel služby do systému EET, i když jde o neplátce DPH.

Evidovanou tržbou ovšem není příjem, který je "ojedinělým příjmem". Výjimkou jsou též nájmy nemovitých věcí, které fyzická osoba zdaňuje dle § 9 zákona o daních z příjmů - takové příjmy rovněž nepodléhají EET.

Záleží tedy, o jaké konkrétní podnikání (případně "nepodnikání") jde v případě Vám dodávaných služeb.

Pokud jde o doklad a uplatnění daňově uznatelného nákladu/výdaje: domnívám se, že i když se dodavatel v rozporu se zákonem nezapojil do EET, případně se zapojil, ale v konkrétním případě nevystavil příslušný doklad, je pro Vás je jím vystavený (ručně psaný) doklad dostatečným dokladem, který můžete zaúčtovat a prokázat jím, že jste danou službu nakoupili a zaplatili. Pokud jste službu použili pro své podnikání, jde o daňově uznatelný výdaj/náklad.

S pozdravem

Jan Molín
daňový poradce
MIVO s.r.o.
http://www.mivo.cz/



 

Platby GoPay

reklama