reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Jak začít účtovat nově založené s.r.o.  (Přečteno 17795 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

bulldock

• Host
Jak začít účtovat nově založené s.r.o.
« kdy: 25. 01. 2011, 15:56:59 »
Dobrý den, podtřebuji poradit jak přesně začít účtovat nově založené s. r.o. a všechny náklady se založení spojené. Jedná se hlavně o a základní vklad který je složený na BÚ a s.r.o. má dva společníky, poredenské služby a notáře. Služby jsou fakturovány s DPH.
Může mi to prosím vysvětlit jako úplnýmu vo... nějak se v tom motám a nevím kde dělám chybu. Hlavně mi jde o souvstažnosti a typy dokladů.
Už do toho koukám moc dlouho a buť se mi něco opakuje nebo mi to zas chybí ???
moooc děkuji za odpověď
Věra

Reklama

• Stálý člen

reklama

Offline Pavel Říha (Rop)

• Profík
    • Zobrazit profil
Re: Jak začít účtovat nově založené s.r.o.
« Odpověď #1 kdy: 25. 01. 2011, 20:59:50 »
No hlavně u nového s. r. o. se neúčtuje :-D Tam se sestavuje zahajovací rozvaha.

Pokud se jedná o penězní vklad na účet tak ke dni zápisu do OR se zaúčtuje 221/411. A z této transakce se udělá zahajovací rozvaha (což bude minulé období při první řádné závěrce).

Vše ostatní je transakcí běžného období.
Zřizovací výdaje pokud jsou vyšší než 60.000 Kč tak se zaúčtují na MD 011. Pokud jsou nižší tak se zaúčtují na MD 518 (538). Na straně D bude nejspíš závazek za společníkem na 361(362), který následně uhradíte 361(362)/221.

bulldock

• Host
« Odpověď #2 kdy: 26. 01. 2011, 11:11:14 »
děkuji za odpověď tak nějak jsem to dělala a po pár hodinách přemlouvání jsem se nakonec  i s programem domluvila.
Věra

Redakční tip

• Stálý člen

Taťána

• Host
« Odpověď #3 kdy: 02. 02. 2011, 17:57:36 »
Dobrý den,
chtěla bych navázat předešlý dotaz. Taky se potýkám s rozjezdem nového s.r.o. a mám pár dotazů. Například. Když mi nestačí ZJ 200 tis. a hned potřebují půjčit dalších 200 tis., ty si půjčím od jednatele (s.r.o. má pouze tohoto jednatele, i společníka v jedné osobě), a jedině tato smlouvu o půjčce mezi jednatelem a sro může být bezúročná. Prosím poradit jak zaúčtovat toto, abych z toho účetně mohla zaplatit první kupní smlouvu.Děkují.

Offline Pavel Říha (Rop)

• Profík
    • Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: 03. 02. 2011, 08:35:58 »
http://www.podnikatel.cz/clanky/pujcky-a-uvery-mezi-spolecnikem-a-spolecnosti/

Jenom dodám ke článku, že dle mě nelze poskytnout půjčku bezhotovostně (tj. jde to pouze v hotových penězích).

A jinak k zaúčtování: přijatá půjčka či úvěr od společníka se eviduje na účtu 471. Úroky k ní na účtu 361.

Reklama

• Stálý člen

reklama

Taťána

• Host
« Odpověď #5 kdy: 03. 02. 2011, 16:54:28 »
Ano, půjčka byla poskytnuta v hotovosti, až potom jednatelem byla vložena na firemní účet. Teď se mi jedná o úrok, může tato půjčka mezi jednatelem a sro, kde je pouze tento jediný jednatel být vůbec bezúročná?. A je možné v krátké době aby jednatel poskytnul další půjčku, i když zatím nedošlo ke splácení první půjčky?Děkují.

Offline Pavel Říha (Rop)

• Profík
    • Zobrazit profil
« Odpověď #6 kdy: 03. 02. 2011, 18:54:42 »
Ano, půjčka může být bezúročná. A samozřejmě půjček může být víc.

Platby GoPay

reklama