reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Zařazení živnosti  (Přečteno 3431 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Jana Pašková

  • Host
Zařazení živnosti
« kdy: 02. 01. 2017, 22:18:50 »
Dobrý den,
potřebuji poradit se zařazením mé živnosti, mám s tím stále problém. Vyrábím ze skleněných tyčinek foukané korálky (je to obdobná práce jako se sklářskou píšťalou, ale miniaturní). Nelze se v tomto oboru vzdělávat ( u nás tento obor neexistuje), já jsem se tuto činnost učila u italského skláře, je to jedinečná práce, u nás i ve světě celkem vyjímečná. Obdobou je vinutí skla, ale to je specifické, pracovní postupy jsou různé, stejný je pouze sklářský kahan. Vyrobené foukané korálky následně upravuji broušením , někdy i leptáním. Zajímá mě, zda je možné, tuto výrobu zařadit mezi řemeslné činnosti - je zde uvedeno pouze broušení a leptání skla nebo je to živnost volná - výroba a zpracování skla?
A pokud z těchto korálků budu kompletovat náhrdelníky, je to činnost řemeslná -zlatnictví, klenotnictví nebo činnost jiná?
Děkuji za odpověď Jana Pašková

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklamapetr.cizek2

  • Host
Re:Zařazení živnosti
« Odpověď #1 kdy: 13. 01. 2017, 09:51:16 »
Dobrý den,

živností "Broušení a leptání skla" se dle zákona rozumí následující činnosti: broušení užitkových skel sodnodraselných, olovnatých, barevných i přejímaných na strojích hladinářských, kuličských a zavrtávacích, zahrnující opracování vrchů i den výrobků, broušení hran, broušení kuličských dekorů, zavrtávání hrdel, mechanické leštění a oprávku. Matování a leptání skla leptacími a matovacími lázněmi či solemi na bázi fluoridů a kyseliny fluorovodíkové včetně vytváření krycích laků a jejich odstraňování. Rytí skel sodnodraselných, olovnatých, barevných i přejímaných k vytváření reliefů včetně plastických. V rámci živnosti lze dále provádět malování užitkových skel sodnodraselných či olovnatých drahými kovy, zabarvování povrchů skel listry a lazurami, nanášení vysokého smaltu na povrchy skel včetně navazujícího vypalování ve vypalovacích pecích a vyrábět vitráže.

Živností "Výroba a zpracování skla" se naproti tomu dle zákona rozumí výroba tvrzeného nebo laminovaného plochého skla, skleněných zrcadel, vrstvených izolačních elementů ze skla, dutého, obalového, užitkového, osvětlovacího a ozdobného skla, skleněných vláken včetně skleněné vaty a skleněné příze, skleněných výrobků pro laboratorní, technické a hygienické účely, hodinových skel, optického skla, skleněných izolátorů, tyčí, trubic a podobně. Malování užitkových skel sodnodraselných či olovnatých, zabarvování povrchů skel listry a lazurami, nanášení vysokého smaltu na povrchy skel včetně navazujícího vypalování ve vypalovacích pecích. Laserové zpracování skla. Obsahem této činnosti není jakékoliv broušení, leptání a rytí skla.

Obecně lze říci, že pokud byste korálky pouze vyráběla bez úprav prováděných broušením nebo leptáním, postačovala by vám k tomu volná živnost. Pokud budete provádět i leptání a broušení, bude již zapotřebí živnost řemeslná.

Pokud budete z těchto korálků kompletovat náhrdelníky, je vyžadována živnost "Zlatnictví a klenotnictví".

S pozdravem


Petr Čížek
www.ZalozFirmu.cz


 

Platby GoPay

reklama