reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Porušení zákoníku práce  (Přečteno 2789 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Eva

  • Host
Porušení zákoníku práce
« kdy: 20. 12. 2016, 21:21:16 »
Dobrý den,


v práci se chystám dát výpověď. Zaměstnavatel opakovaně porušuje některé paragrafy zákoníku práce. Chci je všechny sepsat do své výpovědi z pracovního poměru. Zajímá mě, zda existuje nějaká lhůta pro dodání výplatní pásky či listiny. Často se nám totiž stává, že na výplatní pásku čekáme téměř měsíc, i přes to, že zaměstnavatele upozorňujeme. Dále se chci zeptat: V pracovní smlouvě mám uvedeno, že má pracovní doba je osmihodinová s turnusovými směnami. Ve skutečnosti, ale pracuji 12ti hodinové směny. Je toto v pořádku?


Předem díky za odpověď.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklamaM.M.

  • Host
Re:Porušení zákoníku práce
« Odpověď #1 kdy: 21. 12. 2016, 08:49:28 »
Dobrý den,

v pracovní smlouvě bude pravděpodobně uveden den výplaty, ke dni výplaty máte dostat také výplatní pásku, které má mít všechny náležitosti vypočtené mzdy. Splatnost mzdy je po výkonu práce, a to nejpozději v kal. měsíci následujícím po měsíci, ve kterém vznikl zaměstnanci právo na mzdu. Zaměstnavatel je povinen určit pravidelný termín výplaty.

Od tohoto se nelze odchýlit v neprospěch zaměstnance ( tedy prolongací ), lze domluvit pouze kratší lhůtu.

Pracovní doba je rozsáhlé téma, text ZP počíná §83a, stačí zadat do vyhledávače a můžete si načíst. Máte li pr. dobu 8 hodin, pracujete 8 hodin, nad to, půjde pravděpodobně o práci přesčas.


 

Platby GoPay

reklama