reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Důchod a EET  (Přečteno 4032 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Mirek

  • Host
Důchod a EET
« kdy: 16. 12. 2016, 17:36:24 »
Jsem v předčasném starobním důchodu. Při tom provozuji vesnickou hospůdku. Důchod je jako hpp,osvč v tomto případě jako vpp. Na osvč mohu vykázat max. cca 64.000,-Kč. Vztahuje se na mne eet?

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklamaM.M.

  • Host
Re:Důchod a EET
« Odpověď #1 kdy: 19. 12. 2016, 07:37:02 »
Dobrý den,

ano vztahuje se, EET je vázána na hotovostní platby při rozhodném příjmu z podnikání, platby kartou, šeky, stravenkou.

Uvažuje se o tom ( a nevím v jaké fázi procesu schvalování to je ) úleva pro e shopy pro platby kartou, protože to jednak nedává smysl ( tržby jdou výlučně elektronicky z banky do banky a ještě přes tzv. platební brány ) a úleva pro ty kdo mají dohodu s FÚ na tzv. paušální dani. To je trochu trik, MF dobře ví že paušální daň z příjmu má v ČR cca. 150 podnikatelů. Paušální daň znamená že se domluvíte na FÚ že nebudete uplatňovat skutečné výdaje, že nebudete uplatňovat ani výdaje tzv. %-tem z příjmu, ale dopředu si domluvíte, že zaplatíte na FÚ jako podnikatel paušál např. 10 000,- bez evidovaných příjmů a výdajů, to musíte splnit dané podmínky a žádosti ani nemusí FÚ vyhovět.

A ještě to chce MF za stropovat výší příjmu, hovoří o částce asi. 250 tis. / rok, to je další nesmysl, pokud budete mít příjem do 250 tis, uplatníte si výdaje %- tem z živností 60% pak máte - 150 tis. ( výdaje % tem ),  tedy ZD 250 - 150 = ZD  100 tis. z toho daň 15 % = 15 tisíc. DPFO.   A z daně si uplatníte daňovou slevu na poplatníka za rok základní tj. 24 840 ,- tak nic neplatíte, sleva Ván neguje daňovou povinnost do nuly.

Takže pokud si domluvíte paušál na FÚ, ještě na tom proděláte.


 

Platby GoPay

reklama