reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Rizika podnikání na cizí IČO  (Přečteno 2820 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

zdena králová

  • Host
Rizika podnikání na cizí IČO
« kdy: 25. 01. 2011, 10:56:35 »
Dobrý den, ráda bych se zeptala na rizika spojená s podnikáním jako osvč. Partner si zakládá novou firmu na můj ŽL. děkuji

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama



Offline Dagmar Kučerová

  • redaktorka a odborný poradce
  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 554
    • Zobrazit profil
    • Podnikatel.cz
Re: Rizika podnikání na cizí Ičo
« Odpověď #1 kdy: 25. 01. 2011, 12:25:42 »
Dobrý den,

jestliže si někdo založí firmu tzv. na Vaše IČO, znamená to, že se jedná o Vaši firmu. Partner fakturuje a vystupuje Vaším jménem. Daně, odvody a případné sankce jsou samozřejmě také na Vás. Partner by Vás jen zastupoval na základě mandátní nebo pracovněprávní smlouvy. Pokud žijete ve společné domácnosti připadá v úvahu spolupracující osoba, na kterou lze přerozdělit část příjmů podle § 13 ZDP. Je však nutné přihlášení spolupracující osoby na příslušné úřady.   

Neznám důvody Vašeho rozhodnutí, ale doporučila bych vyřízení vlastního živnostenského oprávnění.

Dagmar Kučerová  :-[

 
Dagmar Kučerová
redaktorka a odborný poradce serveru Podnikatel.cz
www.dagmarkucerova.cz



 

Platby GoPay

reklama