reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Bossing  (Přečteno 5638 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Alice

• Host
Bossing
« kdy: 04. 12. 2016, 23:49:24 »
Dobrý den,

potřebovala bych poradit, jaký zvolit postup v případě bossingu ze strany mého pracovního "mistra". Už mi (tedy nejenom mi) jeho chování mírně řečeno leze krkem, a to jsem poměrně psychicky odolná osoba. Ale jak se říká - stokrát nic umořilo kozla a mě už opravdu dochází trpělivost. Je to takový klasický tajtrlík, který si myslí, že když se dostane někam výše, tak se z toho hned všichni po..
Nemohu být konkrétní kde pracuji a v jakém provozu, ale máme v práci normy, které byly vytvořeny již dávno, ale náš pan mistr nemá pořádně páru o tom, o co jde a tlačí na nás, abychom "vyráběli víc"! Jak to asi máme udělat, když stroj jede určitým tempem, to nikdo z nás neví a ani on, ale to jej moc nezajímá. A protože neplníme jeho požadavky, tak nám krátí osobní ohodnocení (může to být až 2500 Kč)a z jeho výrazu, když nám předává výplatnice, tak mám pocit, že se nám směje. Prostě dostal moc do rukou, a tak mu narostlo sebevědomí...
Párkrát se nám stalo i to, že jsme dělali nějaké přesčasy a bylo zvykem dávat vyšší ohodnocení, ale i přesto nám nedal téměř nic a ostatní směny mají smozřejmě peníze v pořádku.
Už jsme to i řešili přímo s ním při předávání výplatnic, ale on pořád tvrdí, že tam jsou určitě určité rezervy, když vidí, že tam někdy postáváme. Ano, ale co máme dělat, když všechny věci okolo máme hotové a ten stroj prostě neurychlíme? Řešíme to někdy tak, že už si ty vícepráce okolo stroje šetříme, aby nám zbylo na celou směnu, toho, že to děláme pomalu si zatím naštěstí ještě nevšiml.
Dalším problémem je, že nám někdy vyloženě prostě z rozmaru, nechce potvrdit dovolenou. Řekne nám do očí, že nyní to nejde, že se musí splnit a nestíháme a nedá nám ji - a my od jiných zdrojů moc dobře víme, že se stíhá...
Nechce se mě i ostatním z té práce odcházet, protože se nám tam pracuje dobře, spíše by nám vyhovovalo, aby ten člověk dostal nějak přes prsty, nejlépe ale, aby ho z té pozice vykopli.

Máte někdo prosím nějaké doporučení, jak postupovat?
Děkuji předem za odpovědi a rady.

Reklama

• Stálý člen

reklama

Jana

• Host
Re:Bossing
« Odpověď #1 kdy: 05. 12. 2016, 10:20:38 »
Já  být Váma, tak to co Vám říká nahrávám na telefon - i jej konfrontovat s tím, že máte zjištěno, že výroba jede dobře a na dovolenou máte nárok a až budete mít dost důkazů třeba i od více zaměstnanců tak za někým nadřízeným s tím vším jít. Tak jak to udělal v té knížce Jak na bossing. Není to jednoduché, chce to fakt odvahu, ale už i já jsem si nahrála svého šéfa. Je dobré na něj něco mít.

Zdraví Jana.

Alice

• Host
Re:Bossing
« Odpověď #2 kdy: 06. 12. 2016, 02:34:46 »
Dobrý den,

Děkuji za tip, asi jej zkusíme opravud nahrát ať jej pak můžeme zmáčknout. Třeba dá sám výpověď nebo nám pak bude naopak velmi prospěšný! ;)
A knížku si koupím, už jsem si přečetla ukázku a vypadá to velice zajímavě.
Díky :)

Redakční tip

• Stálý člen

Platby GoPay

reklama