reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Dovoz alkoholu z Německa a Holandska  (Přečteno 6208 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Jana V.

  • Host
Dovoz alkoholu z Německa a Holandska
« kdy: 15. 11. 2016, 12:55:09 »
Dobrý den,
chtěla bych do svého obchodu dovážet alkohol ze zahraničí, konkrétně z Německa a Holandska, poté ho maloobchodně prodávat. Jednalo by se o pivo, víno, možná i trvdší alkohol. Musím být někde nahlášená nebo registrovaná? Musím něco řešit s celníky? Nebo se jedná o volný pohyb zboží? Hlavně mi prosím nepište odkaz na nějaký zákon nebo nařízení, protože ten i když si přečtu, tak mu nerozumím.
moc děkuji za odpověď

S pozdravem
Jana Vohánková

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklamapetr.cizek2

  • Host
Re:Dovoz alkoholu z Německa a Holandska
« Odpověď #1 kdy: 22. 12. 2016, 12:12:07 »
Dobrý den,

pro uvedené podnikání je z hlediska živnostenských předpisů nutné živnostenské oprávnění v oboru "Maloobchod/velkoobchod". Jedná se o živnost volnou, pro jejíž udělení není nutné prokázání žádné zvláštní kvalifikace. Živnost vám vyřídí na kterémkoliv živnostenském úřadě nebo online zde.

Pokud budete prodávat lihoviny (alkohol obsahující líh), je dále nutné se zaregistrovat u příslušné celní správy jako osoba povinná provádět značení lihu. Přihláška k registraci se podává elektronicky, dokládá se k ní splněný předepsaných zákonných podmínek. Součástí registrace je rovněž povinnost složení kauce k zajištění povinností spojených s uváděním lihovin do oběhu. Výše kauce činí 100.000 - 5.000.000 Kč dle předpokládaného objemu prodaného alkoholu. Přihlášku spolu s dalšími pokyny k jejímu vyplnění naleznete zde.

Před uváděním alkoholu do oběhu je nutné jej opatřit kontrolními páskami (kolky). Kolky se vydávají pouze v případě, že byla provedena registrace osoby podle předchozího odstavce, a to na základě objednávek podaných úřadu. Pokud byly lihoviny označeny již zahraničním dodavatelem z členské země EU, je nutné zajistit jejich dovoz do 9 měsíců od převzetí kolků zahraničním dodavatelem; dovozce je pak povinen zaevidovat tyto pásky v rámci prohlášení při dovozu alkoholu do ČR.

Bližší informace o podmínkách registrace nebo vydávání kolků vám sdělí na příslušné celní správě.

S pozdravem


Petr Čížek
www.ZalozFirmu.cz


 

Platby GoPay

reklama