reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Prodejní stánek na vlastním pozemku  (Přečteno 4877 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Roman Kuchař

  • Host
Prodejní stánek na vlastním pozemku
« kdy: 10. 11. 2016, 15:10:41 »
Dobrý den,
měl bych takový dotaz. Mám v plánu si postavit prodejní stánek na vlastním pozemku. Vím, že budu potřebovat vyřídit živnost ohlašovací volnou, ale co dál. Ve stánku chci prodávat tabákové výrobky, jízdenky, kancelářské potřeby, cukrovinky, sladké pečivo a pití. Většinu věcí nakoupím v Makru a pečivo si nechám čerstvě dovážet. Chci se tedy zeptat, jestli budu potřebovat nějaké povolení od obce, hygieny a co vše takhle musím splňovat, abych si svůj malý byznys mohl rozjet.
Děkuji mockrát za jakékoliv odpovědi.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklamapetr.cizek2

  • Host
Re:Prodejní stánek na vlastním pozemku
« Odpověď #1 kdy: 22. 11. 2016, 14:00:46 »
Dobrý den,

z hlediska podnikatelských oprávnění budete pro uvedenou činnost potřebovat živnostenské oprávnění pro "Maloobchod, velkoobchod". Jedná se o živnost volnou, pro jejíž udělení není nutné prokázání žádné zvláštní kvalifikace. Živnost vám vyřídí na kterémkoliv živnostenském úřadě nebo online zde. Před vlastním otevřením stánku je nutné na živnostenském úřadě nahlásit zahájení živnosti v provozovně.

Stánek musí být označen jako provozovna jménem, příjmením a IČem, musí zde být uvedena osoba zodpovědná za provoz stánku a prodejní doba.

Z hlediska stavebních předpisů je rozhodné, zda bude stánek spojen se zemí napevno nebo bude přenosný. Napevno spojený stánek podléhá schválení příslušnému stavebnímu úřadu. Na umístění stánku mohou mít také dopad stavební podmínky zastavěnosti daného území. Doporučuji toto raději konzultovat předem na vašem stavebním úřadě.

Umístění a provoz stánku také může podléhat tržním řádům pro jednotlivá místa. Např. v Praze je nejprve nutné požádat o zařazení do tzv. tržního řádu Hlavního města Prahy (žádost www.praha1.cz/cps/psv-odbory-zarazeni-lokality-do-narizeni-prahy-trzni-rad.html. V případě jeho povolení  je pak nutné získat souhlas příslušné městské části pro zábor komunikace pro daný účel (žádost www.praha1.cz/cps/psv-odbory-zvlastni-uzivani-komunikace-zabory.html). Doporučuji kontaktovat obecní úřad města, ve kterém budete působit, nebo provozovatele konkrétní akce pro zjištění podrobnějších podmínek.

Pokud bude součástí prodeje rovněž prodej potravin, je nutné před zahájením prodeje ve stánku toto ohlásit na hygienické stanici (formulář Vám poskytne hygienická stanice příslušná podle místa umístění stánku) a Státní zemědělské a potravinářské inspekci.

Z dalších povinností lze zmínit např. nutnost nahlášení a odvodu koncesionářských poplatků za umístění televizního nebo rozhlasového přijímače ve stánku a povinnost plateb poplatků organizacím na ochranu autorských práv (např. OSA) v případech, kdy při provozu budete pouštět hudební kulisu, rádio apod.

S pozdravem


Petr Čížek
www.ZalozFirmu.cz


 

Platby GoPay

reklama