reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: EET a podnikání jako vedlejší činnost  (Přečteno 7548 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Hana Soukupová

• Host
EET a podnikání jako vedlejší činnost
« kdy: 09. 11. 2016, 14:56:32 »
Dobrý den, mám otázku, podnikání mám jako vedlejší činnost k zaměstnání, hlavním předmětem podnikání je řemeslo (háčkování) tam vím, že patřím až do poslední fáze, ale k tomu mám ještě prodej cukrovinek z katalogu, některé prodám za cenu za kterou je nakoupím a některé prodám z malým ziskem takže by se na to měl vztahovat maloobchod, všechno zboží (jak výrobky tak bonbony) prodávám jak přímým prodejem zákazníkovi tak prodejem na trzích a jarmarcích, celkový roční obrat není moc velký cca do 60 000kč/ročně a čistý zisk cca 20 000kč /ročně. Poměr řemeslo : cukrovinky je cca 60%:40%
Jak mám postupovat při zavádění EET a ve které fázi se mě dotne, přiznávám, že  vtom trochu ztrácím
Děkuji za odpověď

Reklama

• Stálý člen

reklama

Offline Daniel Morávek

• editor a redaktor
  • Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
    • Podnikatel.cz
Re:EET a podnikání jako vedlejší činnost
« Odpověď #1 kdy: 11. 11. 2016, 12:32:43 »
Dobrý den,
opravdu to není jednoduché :-) Každopádně, pokusím se odpověď. 
Pro posouzení, odkdy NEZÁLEŽÍ:
  • zda je o hlavní či vedlejší podnikatelskou činnost
  • na výši zisku
Háčkování by opravdu mělo patřit až do poslední fáze (i když tedy závisí, jaké máte živnostenské oprávnění), tedy od června 2018. Prodej cukrovinek spadá pod EET od března 2017. A teď jak v kombinaci :-) Abyste nemusela mít EET od března 2017, musel by prodej cukrovinek být minoritní činností.
Pro minoritní činnost jsou tři základní pravidla

• Tržby z minoritní činnosti musí být maximálně 175 tisíc Kč za rok
  • Tržby z minoritní činnosti musí činit maximálně 49 % všech tržeb
  • Minoritní činnost musí být provozována ve stejné provozovně jako hlavní činnost
S prvními dvěma body mít problém nebudete. Komplikace může být třetí bod. Je třeba, abyste měla provozovnu stejnou, tedy prodávala obojí ve stánku. Není totiž úplně zřejmé, co myslíte tím "přímým prodejem".
Každopádně, pokud chcete mít 100% jistotu (a klid), požádejte finanční správu o závazné posouzení, stojí to 1000 Kč a máte záruku, že se nedostanete do žádných problémů.
S pozdravem
DM

Daniel Morávek
editor a redaktor serveru Podnikatel.cz

Platby GoPay

reklama