reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Auto jako obchodní majetek  (Přečteno 2925 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline JanaKlad

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
Auto jako obchodní majetek
« kdy: 09. 11. 2016, 07:47:55 »
Dobrý chtěla jsem se optat.

Pořídili jsme auto k podnikání, (bude výhradně  používáno pro podnikání). Koupili jsem ho na úvěr a uvedli i IČO. Je povinnost zařadit auto do obchodního majetku? Co jsem četla když ho  zařadím nemohu uplatnit náhrady podle kilometrů, ale mohu buď paušálem nebo skutečnými výdaji.

A jak pak postupovat, když budeme od prosince plátci DPH. Musím DPH uplatnit zpětně od pořízení auta, nebo DPH vést až od prosince. Děkuji za odpověď Jana K.

Reklama

• Stálý člen

reklama

M.M.

• Host
Re:Auto jako obchodní majetek
« Odpověď #1 kdy: 09. 11. 2016, 15:31:15 »
Dobrý den,

auto zařaďte, můžete uplatnit odpisy z DHM, buď jejich zaúčtováním v podvojku, nebo v DP pokud jste OSVČ v daňové evidenci, výdaje na vozidlo uplatníte podle skutečnosti ( PHM, opravy ) nebo paušálem.

DPH uplatňujete nárokem nebo máte ve vlastní daňové povinnosti, teprve až se stanete plátcem. Př. v červnu překročen obrat pro reg. k DPH , registrace do 15. července, od 1. srpna DPH / vstup i výstup a do 25. září 1. DPH + KH .

Platby GoPay

reklama