reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Daňová úleva na dítě  (Přečteno 2810 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Zdeněk

  • Host
Daňová úleva na dítě
« kdy: 07. 11. 2016, 15:41:33 »
Dobrý den,chtěl bych se zeptat zda můžu uplatnit úlevu na dítě,které není moje.Její otec žije v jiném městě,takže na úlevu nemá nárok.Žiji s družkou ve společné domácnosti,ale nejsme oddaní.Děkuji Kvapil

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama



Offline Jan Molín

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 920
    • Zobrazit profil
    • MIVO s.r.o.
Re:Daňová úleva na dítě
« Odpověď #1 kdy: 09. 11. 2016, 12:41:49 »
Dobrý den,

slevu na dítě, nebo-li "daňové zvýhodnění", jak to nazývá zákon o daních z příjmů (§ 35c), nemůže uplatnit druh k dítěti, které není jeho vlastním potomkem. Až na výjimky uplatňují slevu na dítě vlastní rodiče či prarodiče žijící s dítětem ve společné domácnosti.
Těmi výjimečnými případy, které se Vás ale zřejmě nebudou týkat, jsou:
- osvojené dítě a
- dítě v pěstounské péči.

S pozdravem
Jan Molín
daňový poradce
MIVO s.r.o.
http://www.mivo.cz/



 

Platby GoPay

reklama