reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Doručení písemnosti  (Přečteno 4994 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

mamča

  • Host
Doručení písemnosti
« kdy: 18. 10. 2016, 08:30:36 »
Dobrý den,
zaměstnavatel se snažil osobně doručit oznámení o ukončení pracovního poměru ve zkušební době. Bohužel bezvýsledně a beze svědka. Proto zaslal toto oznámení zaměstnanci doporučeně do vlastních rukou (s dodejkou). V oznámení stojí, že pracovní poměr bude ukončen k 31.10. Nyní se dopis vrátil nevyzvednutý. Tím by měl být považován za doručený a pracovní poměr by měl končit k uvedenému datu. Je to tak?
Díky za informaci

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama



Student

  • Host
Re:Doručení písemnosti
« Odpověď #1 kdy: 18. 10. 2016, 11:15:47 »
Dobrý den,

záleží na tom, zda byly splněny 3 podmínky pro doručení fikcí stanovené ust. § 336 zákona č. 262/2006 Sb., zákoník práce, ve znění pozdějších předpisů:
  • Doručení na poslední známou adresu zaměstnance (nemusí jít nutně o trvalé bydliště).
  • Vhození písemného oznámení o možnosti si písemnost vyzvednout (na poště) do poštovní schránky s poučením o následcích odmítnutí převzetí písemnosti nebo neposkytnutí součinnosti nezbytné k doručení písemnosti.
  • Uložení zásilky na poště nejméně 10 následujícíh pracovních dnů.
Pokud byly splněny výše uvedené 3 podmínky a o splnění podmínky č. 2 a 3. byl učiněn písemný záznam, bylo doručeno 10. pracovním dnem ode písemného oznámení o možnosti si písemnost vyzvednout. Pozor na to, že Česká pošta neposkytuje službu uložení po dobu 10 pracovních dnů, je proto většinou nutné volit službu uložení po dobu 14 kaledářních dnů.

Pokud by výše uvedené podmínky nebyly splněny, doručení pravděpodobně není účinné. Pokud bylo řádně doručeno, pracovní poměr skončí 31.10., ust. § 66 odst. 2 zákoníku práce výslovně připouští uvedení pozdějšího dne skončení pracovního poměru.

Přeji hezký den.


 

Platby GoPay

reklama