reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: EET a nezisková studentská organizace  (Přečteno 3442 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Johny

  • Host
EET a nezisková studentská organizace
« kdy: 17. 10. 2016, 14:17:48 »
Dobrý den,

v rámci naší fakulty (české vysoké školy) provozuje naše Studentská unie (jakožto nezisková organizace) "Studentský klub" - jednou týdně otevřeme od fakulty získané prostory, nabídneme ostatním studentům možnost půjčit si deskové hry, nebo jen posedět a k tomu nabízíme i čepované pivo. Klub není provozován "za účelem zisku", vše tedy prodáváme za nákupní ceny, studenti se o to starají i obsluhují zadarmo a pokud jsme večer vůbec v plusu, jsou to maximálně dvě stovky, které jsme dostali na spropitném.

Dotaz zní tedy jasně - má smysl zabývat se jakýmkoliv systémem pro EET, nebo jej ani nejsme povinní řešit? Jak doporučujete se zachovat?
Předem díky za odpovědi!

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklamaM.M.

  • Host
Re:EET a nezisková studentská organizace
« Odpověď #1 kdy: 18. 10. 2016, 11:14:40 »
Dobrý den,


jasný dotaz, jasná odpověď - jako VS jste neziskové zařízení, provozujete li ještě jinou činnost ( prodej lihovin ) provozujete současně i vedlejší činnost hospodářskou, jste nejen povinni pro potřeby účetnictví evidovat středisko hospodářské činnosti ( z pohledu zdanění není hospodářská činnost osvobozena, jako je osvobozena od daně z příjmu PO činnost nezisková ), zda v reálu dosahujete zisku nebo prodáváte pivo se ztrátou, není pro vymezení neziskové a hospodářské činnosti relevantní.


Pokud je prodej pod HČ hotovostní, podléháte obecně pod EET, máte ale jako neziskovka, která má z HČ pouze nepatrný finanční podíl, možnost požádat Váš FÚ o tzv. trvalou výjimku, kdy popíšete hospodářskou činnost ( prodej lihovin ) a její podíl na celkovém výnosu ( tedy z celkových příjmů vč. dotací ) vaší školy a současně, protože půjde pravděpodobně o zlomek %, navrhnete si trvalou výjimku. Toto posouzení ( je povinné ve sporných případech - sporných proto, že EET se nemá vztahovat na tzv. " nahodilé" hotovostní tržby a zde jde právě o posouzení oné nahodilosti, či bezvýznamnosti ) stojí to na FÚ 1000,- Kč.


Je velice pravděpodobné, že Vám FÚ vyhoví a dostanete trvalou výjimku s úředním kulatým razítkem, v tomto případě Vás dále EET nebude trápit. 

Platby GoPay

reklama