reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Výrobní firma, prodej zboží  (Přečteno 1837 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Lenka

• Host
Výrobní firma, prodej zboží
« kdy: 05. 10. 2016, 08:56:25 »
Dobrý den,
obracím se Vás s dotazem, jak v naší firmě řešit EET. Jsme potravinářská firma a kromě toho
prodáváme zboží (náš materiál a zboží zakoupené k přímému prodeji). Máme 3 řidiče, kteří
naše výrobky a zboží rozvážejí, jen vyjímečně si nechají fakturu zaplatit v hotovosti.
Moje řešení by bylo, mít zařízení pro EET v kanceláři a řidiči před jízdou v případě platby
v hotovosti vytisknout účtenku předem. Pokud by se pak z nějakého důvodu hotovostní
úhrada neuskutečnila, musela bych platbu online vystornovat. Šlo by to tak nebo bylo by
jiné řešení?
Dále mám dotaz, odkdy spadáme do EET. Od 1.3.2017 jen pro prodej zboží, od 1.6.2017
pro prodej potravinářských výrobků z výroby - vše striktně oddělovat. Je to tak?
V případě, že zrušíme úplně hotovostní platby vystavených faktur a budeme přijímat pouze
bezhotovostní platby, jak by to bylo v případě, pokud by se nám přece jenom objevila
platba v hotovosti? Již po první platbě (a co když bude jen ojedinělá???) se hlásit do EET
a do jakého termínu?
Dále mám obecný dotaz, jak je to v případě, že klient, který má hotovost, půjde s touto
hotovostí do banky a vloží ji na firemní běžný účet. Lze takto bez použití EET, je zde nějaké
úskalí, problém?
Velice Vám děkuji za zodpovězení dotazů. Lenka Klocová.

Reklama

• Stálý člen

reklama

Platby GoPay

reklama