reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Diety OSVČ a účtenky ze zahraničí  (Přečteno 6803 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Petr S

• Host
Diety OSVČ a účtenky ze zahraničí
« kdy: 27. 09. 2016, 19:20:06 »
Dobry den, jsem elektrikar osvc, platce dph, mesicne podavam kh sh a dp, mam zakazku v Nemecku na A1 formular. Jedna se o diety. Pisi si je kazdy mesic. Staci, kdyz ty diety na konci roku uvedu do celkove danoveho priznani za cely rok (do nakladu) nebo je musim uvadet jeste nekde jinde? Dalsi vec uctenky za benzin, telefon (nemecke tel. cislo) a nakup drobneho materilu v Nemecku max do 150eu/uctenka. O vraceni DPH s Nemecka nezadam je to komplikovane tak si celou castku i s DPH dam taktez do celkovych danoveho priznani za cely rok.

Reklama

• Stálý člen

reklama

Eva

• Host
Re:Diety OSVČ a účtenky ze zahraničí
« Odpověď #1 kdy: 28. 09. 2016, 19:58:46 »
Účtenky obsahující zahraniční DPH si můžete dát do nákladů v plné výši (tj. včetně té cizí DPH, pokud si její vrácení nenárokujete).

Co se týče diet, tak tomu nerozumím. Diety neboli stravné dostává zaměstnanec od svého zaměstnavatele. Vy jste OSVČ, tudíž žádného zaměstnavatele nemáte. Sám sobě si diety vyplácet nemůžete. Váš zákazník vám diety vyplácet taky nemůže, neboť není vaším zaměstnavatelem. A i kdybyste nějaké diety od někoho dostal, proč byste si je dával do nákladů, když by to byly naopak vaše výnosy?

Petr S

• Host
« Odpověď #2 kdy: 29. 09. 2016, 13:03:49 »
Dekuji. V Nemecku je stanovené pro OSVC 45eur na den. Za mesic dam priklad budu mit 1000eu na dietach. Tuto castku si dám do vydaju az na konci roku pri celkovem danovem priznani. Jen mi jde o to, jestli uvadim tyto diety nekde do kh sh n dp za dany mesic. Jsem platce dph mesicne.

Redakční tip

• Stálý člen

Lenka Součková

• Host
« Odpověď #3 kdy: 29. 09. 2016, 14:21:47 »
Ale OSVČ má nárok na cestovné a i kapesné... a žádný příjem to není, naopak výdaj. Do KH ani DPH se nikam nic nepíše. A pokud máte software, dávala bych to tam aspoň jednou měsíčně a určitě nějaký ten cestovní příkaz.
Co je jediný rozdíl je, že si OSVČ může nárokovat diety v ČR až od 12 hodin. Ale to ve Vašem případě není případ.

Petr S

• Host
« Odpověď #4 kdy: 29. 09. 2016, 16:10:59 »
Děkuji to jsem potreboval slyset !!!

Reklama

• Stálý člen

reklama

Platby GoPay

reklama