reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Těhotenství  (Přečteno 7515 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

mamča

• Host
Těhotenství
« kdy: 27. 09. 2016, 10:22:07 »
Dobrý den, potřebovala bych poradit s nastalou situací. Mám uzavřený pracovní poměr na dobu určitou - do 04/2017. Nyní zaměstnavatel rozhodl, že práci uklízeček bude zajišťovat agentura. Ta nám nabídla, že nás převezme. Minulý týden jsme s nimi podepsali pracovní smlouvu - platná od 1.10.2016 s tříměsíční zkušební lhůtou. Současný zaměstnavatel s námi ukončí pracovní poměr k 30.9. - zatím neproběhlo písemně. Nyní jsem zjistila, že jsem těhotná a podle lékaře budu v pracovní neschopnosti. Poradíte mi, co mám v nastalé situaci dělat?
Děkuji za radu

Reklama

• Stálý člen

reklama

Hana

• Host
Re:Těhotenství
« Odpověď #1 kdy: 27. 09. 2016, 11:01:20 »
V každém případě bych toto bez prodlení sdělila novému i starému zaměstnavateli. Bude na nich, jak se rozhodnou a který si Vás nechá ve stavu zaměstnanců, i když nebudete pracovat. Vy nastoupíte na neschopenku, potom na PPM a rod.dovolenou.

Offline Ivana Zezulová

• Závislák
    • Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: 15. 10. 2016, 16:10:22 »
Podle mne by se toto mělo řešit s původním zaměstnavatelem, který zaměstnankyni nemůže v době těhotenství dát výpověď např. pro nadbytečnost.

Určitě bych nepřistoupila na návrh zaměstnavatele a nerozvázala původní pracovní poměr dohodou.

Je totiž více než pravděpodobné, že by nový zaměstnavatel nejpozději po uplynutí prvních 14 dnů nemoci zrušil pracovní poměr ve zkušební době
(na tento způsob ukončení zaměstnání se ochrana před výpovědí nevztahuje). Je otázka, zda by potom tazatelka splnila podmínky pro přiznání PPM.

Redakční tip

• Stálý člen

Hana

• Host
« Odpověď #3 kdy: 17. 10. 2016, 11:40:48 »
Omlouvám se, ta výpověď po 14 dnech mi nějak unikla v souvislostech, paní Zezulová má 100% pravdu.

Platby GoPay

reklama