reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Svěřenský fond  (Přečteno 2341 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

M.M.

  • Host
Svěřenský fond
« kdy: 26. 09. 2016, 14:17:00 »
Dobrý den,

prosím o praktické rady k založení SF ( tzv. trustu ), nemyslím přímo sepsání statutu, jde o zkušenosti s účtováním tzv. vyčleněného majetku " bez vlastníka", domníváme se, že jde o bezúplatné vyčlenění majetku FO nebo PO ( v postavení zakladatele ) do trustu, kdy je postup účtování u nabytého vlastnictví na straně SF:

022 / 427 ??   DHM
221 / 427 ??   FM 

Dále zkušenosti s povinnou registrací SF na FÚ Praha 7, se založením BÚ pro SF ( jaká banka umožňuje založit BÚ SF ) a s povinností založení datové schránky pro SF ?
SF není právnickou osobou ( nemá IČ ani adresu sídla a majetek SF je " bez vlastníka" ) pouze z pohledu účetnictví je tzv. účetní jednotkou, spravovanou správcem kdy pro účely daní obdrží na Praze 7 DIČ. 

Víme že katastr již umí zanést údaje do KN o vyčlenění HM ve prospěch SF, bohužel nemám informace jak zanést údaje o SF například do TP u vozidel.

Bohužel nemůžeme najít žádné konkrétní metodiky - má někdo zkušenosti ?

Děkuji, M.M. 

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama 

Platby GoPay

reklama