reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Dlouhodobá nemocenská a podpora v nezaměstnanosti  (Přečteno 7804 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Goran

  • Host
Dlouhodobá nemocenská a podpora v nezaměstnanosti
« kdy: 23. 09. 2016, 21:14:34 »
Dobrý den,
[/size]Chci vás požádat o radu.
[/size]Nejsem si jist u potencionální výši podpory v souvislosti s délkou nemocenské.
[/size]Jsem od 1.12.2015 v dočasné neschopnosti , ale zároveň mi k 31.7.2016 skončil dlouholetý pracovní poměr (tj. 8 měsíců nemocenské ve stavu zaměstnance).
[/size]S vysokou pravděpodobností mi bude DPČ ukončena k 15.12.2016.
[/size]To znamená že maximálně 4,5 měsíce budu režimu nemoc bez zaměstnavatele, ale celková doba neschopnosti přesáhne 1 rok.
[/size]Bude mi v tomto konkrétním případě výpočet na úp vypočítáván z průměrné mzdy tedy minima, nebo posledního výdělku od zaměstnavatele?

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama



Offline Ivana Zezulová

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 275
    • Zobrazit profil
Re:Dlouhodobá nemocenská a podpora v nezaměstnanosti
« Odpověď #1 kdy: 27. 09. 2016, 02:54:05 »
Protože se zaregistrujete až po skončení náhradní doby (nemoci v OL), stanoví se podpora z průměrné mzdy v národním hospodářství.
[Podpora by se vypočetla z průměrného výdělku v případě, že byste se na ÚP zaregistroval do tří pracovních dnů po skončení zaměstnání.]


Goran

  • Host
Re:Dlouhodobá nemocenská a podpora v nezaměstnanosti
« Odpověď #2 kdy: 07. 10. 2016, 23:19:56 »

Děkuji moc za reakci, ale částečně se to rozporuje s aktuální popisem v zákonu o zaměstnanosti, tak se přiznám že jsem nejistí.
Poslední dobou nebylo důchodové pojištění ale nemocenská, a nárok 12 odpracovaných měsíců bude nakonec splněn.


§ 52 Uchazeči o zaměstnání, jehož poslední výdělečná činnost před podáním žádosti o podporu v nezaměstnanosti nebyla dobou důchodového pojištění, který však splnil podmínku celkové doby předchozího zaměstnání stanovenou v § 39 odst. 1 písm. a), se podpora v nezaměstnanosti stanoví z průměrného měsíčního čistého výdělku nebo vyměřovacího základu, kterého dosáhl v posledním zaměstnání nebo jiné výdělečné činnosti, které jsou dobou důchodového pojištění

Redakční tip

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


 

Platby GoPay

reklama