reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Zkušební doba  (Přečteno 6989 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Ilona

• Host
Zkušební doba
« kdy: 23. 09. 2016, 11:01:20 »
Dobrý den,
od 9.5.2016 mám uzavřený pracovní poměr na dobu určitou (do 04/2017). Ve smlouvě byla sjednána zkušební doba v délce 3 měsíců - tzn., že zkušební doba měla uplynout 8.8. Bohužel od 21.7. jsem v pracovní neschopnosti. Dnes jsem obdržela oznámení od zaměstnavatele, že můj pracovní pracovní poměr ruší ve zkušební době k 30.9.2016. Jsem a vypadá, že stále budu v pracovní neschopnosti. Chci se zeptat, zda:
- je možné takto ukončit v pracovní neschopnosti pracovní poměr?
- musím se evidovat na Úřadu práce?
- kam budu odevzdávat potvrzení o trvání pracovní neschopnosti?

Děkuji za informace

Reklama

• Stálý člen

reklama

Jitka

• Host
Re:Zkušební doba
« Odpověď #1 kdy: 23. 09. 2016, 14:56:46 »

Pokud zaměstnanec ve zkušební době onemocní, zkušební doba se prodlužuje o neodpracovaný čas. Uveďme si pro názornost příklad z praxe. Zaměstnanec nastoupí do práce 1. ledna a je s ním písemně sjednána tříměsíční zkušební doba. V únoru pracovník na měsíc onemocní. To způsobí, že mu zkušební doba skončí až 1. května, nikoliv 1. dubna.
V případě nemocenské s vámi zaměstnavatel nesmí v prvních 14 kalendářních dnech nemoci pracovní poměr ve zkušební době zrušit. 15. kalendářní den už vám však může vyrozumění o ukončení pracovního poměru poslat domů.
A to je zřejmě Váš případ. Takže po skončení pracovního poměru nahlásit na ÚP.

Lada

• Host
« Odpověď #2 kdy: 23. 09. 2016, 15:59:46 »
A potvrzení o trvání pracovní neschopnosti budete odevzdávat stávajícímu (tedy brzy již bývalému) zaměstnavateli, až do ukončení pracovní neschopnosti.

Redakční tip

• Stálý člen

Offline Ivana Zezulová

• Závislák
    • Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 27. 09. 2016, 03:27:10 »
Nemoc prodloužila Vaši zkušební dobu, takže zrušení po uplynutí prvních 14 dnů nemoci bylo v pořádku.

Na nemocenské budete mít nárok i po skončení zaměstnání, podklady pro jeho výplatu budete předávat bývalému zaměstnavateli.
Za osoby pobírající nemocenské hradí zdravotní pojištění stát. Jenom budete muset své zdravotní pojišťovně tuto skutečnost doložit.

Na úřad práce se můžete zaregistrovat až po skončení nemoci → v době nemoci nejste uchazečem o zaměstnání.

Platby GoPay

reklama