reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Brigáda  (Přečteno 4741 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Max

• Host
Brigáda
« kdy: 22. 09. 2016, 07:52:13 »
Dobrý den,chtěla bych se zeptat jak mám postupovat při nastoupení na brigádu. Na brigádu bych měla nastoupit k 1.10 musím si platit zdravotní a sociální pojištění,dostanu nějakou smlouvu?Nebo se budu muset nahlásit na úřad práce?
Abych to zjednodušila :)  K 30.9.jsem dala výpověď a od 1.10 jsem si zajistila brigádu,která bude jen dočasná do 1.11 nebo 1.12 pak bych měla být na HPP. Zajímá mě to období brigády.

Děkuji za pomoc Martina

Reklama

• Stálý člen

reklama

Lada

• Host
Re:Brigáda
« Odpověď #1 kdy: 22. 09. 2016, 12:18:31 »
Zákoník práce pojem "brigáda" nezná. Leda dohodu o provedení práce nebo dohodu o činnosti.

Pro brigády se častěji využívá ta první. Pokud si na dohodu o provedení práce za měsíc vyděláte více než 10.000 Kč (hrubého), odvádí se z ní sociální a zdravotní pojištění (to zajistí zaměstnavatel). Pokud si vyděláte méně než 10.000 Kč, tak se z toho ani sociální ani zdravotní pojištění neodvádí.

U zdravotního pojištění platí, že když po celý kalendářní měsíc nebudete mít zaměstnání, ze kterého by za vás bylo odvedeno zdravotní pojistné, ani nebudete po tuto dobu osobou, za kterou pojistné platí stát (na mateřské, důchodce, na úřadě práce aj.), tak si pojištění za tento měsíc musíte zaplatit sama. Pokud nezaplatíte, budete mít vůči zdravotní pojišťovně dluh a ta ho po vás bude vymáhat. U sociálního pojištění naopak ve stejné situaci platí, že nic platit nemusíte a nevznikne vám žádný dluh - jen se vám ten měsíc nebude započítávat do odpracované doby pro účely výpočtu důchodu.

Pokud budete zaregistrovaná na Úřadě práce, můžete si sice přitom přivydělávat na dohodu, ale váš hrubý příjem nesmí v měsíci přesáhnout polovinu minimální mzdy (aktuálně 4950 Kč), jinak vás vyřadí z evidence.

Platby GoPay

reklama