reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Řádná dovolená po neschopence mezi mateřskou a rodičovskou dovolenou  (Přečteno 6706 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Petra

• Host
Dobrý den mám dotaz. 27.4. jsem nastoupila na neschopenku s rizikovým těhotenstvím. Zítra 14.9. nastupuji mateřskou dovolenou přesně 6 týdnů před porodem. Na výplatní pásce mám 17 dnů dovolené a 3 dny věrnostního volna.
Chci se zeptat jak se krátí dovolená při pracovní neschopnosti, popřípadě jestli se krátí když budu mít letos přes 70 pracovních dní (mateřská dovolená) a odpracované dny do dubna. A budu mít 63 dní v příštím roce (do ukončení mateřské). Vím že si o ní musím zažádat tak aby navazovala na mateřskou dovolenou před nástupem na rodičovskou. Ale v práci už se mnou několikrát vyběhli tak bych na ně chtěla být připravená. Děkuji za odpověď a přeji hezký den.

Reklama

• Stálý člen

reklama

Libuše

• Host
Dobrý den, za nemoc od 27.4. do 13.9. se Vám dovolená krátit nebude, jelikož to není více než 100 dnů. Takže za rok 2016 Vám zůstane 17 dnů. Mateřská dovolená Vám bude končit 28.3.2017, to znamená, že splníte podmínku 60 odpracovaných dnů (MD se považuje jako výkon práce) a máte nárok na plnou dovolenou i za rok 2017. Takže si písemně požádáte o 17 dní dovolené za rok 2016 a 20 dní (nebo 25) za rok 2017, tak aby bezprostředně navazovala na konec MD.
LH

Wisniewská

• Host
Dobrý den, dnes mi bylo v práci řečeno že se do toho započítává i svátek který byl v červenci protože je placen tarifem. A díky tomu mi byla dovolená zkrácena o 1,5 dne protože s těmi svátky mám přesně 100 dní. Oni se do toho započítávají i svátky??? Děkuji za odpověď Wisniewská

Redakční tip

• Stálý člen

L.H.

• Host
Ano, svátky se do opracovaných dnů počítají.
LH

Platby GoPay

reklama