reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Exekuce  (Přečteno 4864 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Lenka

  • Host
Exekuce
« kdy: 12. 09. 2016, 11:20:02 »
chtěla bych se zeptat, mám tři nepřednostní exekuce se stejným datumem splácení, jakým poměrem zaplatit první, druhou a třetí exekuci, zřejmě podle výše každé exekuce, ale jak?děkuji.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklamaM.M.

  • Host
Re:Exekuce
« Odpověď #1 kdy: 12. 09. 2016, 12:47:15 »
Pořadí exekuce se řídí datem doručení prvnímu plátci mzdy, takže, pokud jsou všechny exe. nepřednostní seřadíte je podle data doručení prvnímu plátci ( tj. datum doručení na 1. zaměstnavatele ( ne na Vás jako aktuálního )  - pořadí exe. je také na ZL zaměstnance - ) a budete srážet nejprve na tu nejstarší doručenou prvnímu plátci a ostatní budou čekat, až se ta první do splácí.  U nepřednostních splácíte pouze z první třetiny ev. ještě z další tzv. použitelnou částku nad 100% výpočtové základny.

Pokud skutečně nastane situace že máte souběh 3 nepřednostních pohledávek doručené ve stejnou dobu prvnímu plátci, postupujete obdobně, pouze exe. neřadíte ale splácíte poměrově  najednou 1/3 částky ( na každou )  která je k dispozici z první třetiny mzdy zaměstnance. 


 

Platby GoPay

reklama