reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Škoda způsobená zaměstnancem odběrateli  (Přečteno 5710 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Zdenka

  • Host
Škoda způsobená zaměstnancem odběrateli
« kdy: 30. 08. 2016, 13:09:39 »
Dobrý den, náš zaměstnanec při montáži na zakázce v sídle odběratele způsobil tomuto odběrateli neúmyslně škodu na dveřích. Následně nám tato firma zaslala fakturu "za výměnu poškozených dveří", a to vč. DPH (5 800 + 1 218 = 7 018), jako dodavatel na této faktuře byla uvedena ona odběratelská firma. Neměla by tato faktura být vystavena bez DPH, tzn. ve výši 5 800,- Kč? A nemělo by na ní bý uvedeno, že se jedná o náhradu škody? A mohu tuto škodu celou předepsat k náhradě zaměstnanci (pokud s tím zaměstnanec souhlasí)? Jak to bude se zaúčtováním této FA? 548 daňově uznatelné? Děkuji. Zdenka.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklamaLada

  • Host
Re:Škoda způsobená zaměstnancem odběrateli
« Odpověď #1 kdy: 31. 08. 2016, 10:48:17 »
Přesně tohle mi před měsícem udělal jeden zákazník, akorát to byla závora, ne dveře. Hned jsem volala do jejich účtárny, ať to převystaví bez DPH a napíšou tam, že je to škoda, žádná oprava. Naštěstí neodporovali a fakturu převystavili. Zaměstnanci můžete tuto částku předepsat k náhradě. Pokud on má tzv. "pojistku na blbost", tak si může zkusit u své pojišťovny nárokovat pojistnou událost.


M.M.

  • Host
Re:Škoda způsobená zaměstnancem odběrateli
« Odpověď #2 kdy: 31. 08. 2016, 13:40:20 »
Dobrý den,
je li způsobena škoda 3 straně Vaším zaměstnancem, a současně zaměstnavatel škodu uzná - tedy udělá zápis spolu s 3 poškozenou stranou pak :

- je škoda nákladem a pro poškozeného výnosem 548 /321 ( FD od poškozeného )   ...../ ..  311 / 648 ( FV poškozeným )

zaměstnanec musí do podepsat zápis o škodě a zavinění - pak mu to to lze dát k úhradě max. do limitu náhrady  udanou ZP ( 3 násobek mzdy ) - více nelze, až na výjimku pokud má hmotku a nakládá přímo s vysokou hotovostí a podepsal za ní odpovědnost.

jako zaměstnavatel to účtujete jako pohledávku za zaměstnancem z titulu škody :

 ( předpis pohl. zaměstnanci k úhradě  ) 335 / 648

úhrada A ) - zaplatí zaměstnanec na BÚ  221 / 335

 nebo
            B) strhnete to ID ze mzdy 331 / 335


Redakční tip

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


 

Platby GoPay

reklama