reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Možnost krádeže nápadu u mobilní aplikace  (Přečteno 4357 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Sandra

  • Host
Možnost krádeže nápadu u mobilní aplikace
« kdy: 29. 08. 2016, 00:26:04 »
Dobrý den, chci se zeptat, jak je to s tím, když zadám programátorovi na volné noze vytvoření aplikace. Mám obavy, že by mohl vzít můj nápad na sebe, sám by nápad i realizoval a já sem ze hry. Dá se nějakým způsobem zabránit téhle možnosti? Děkuji za odpověd

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklamaKaterina

  • Host
Re:Možnost krádeže nápadu u mobilní aplikace
« Odpověď #1 kdy: 29. 08. 2016, 08:23:55 »
Pokud je váš nápad tak originální a nový, je dobrý nápad si ho patentovat.


Pokud není patentovatelný a vy se o něj takhle moc bojíte, tak programátor není váš jediný problém. Kdokoli to po uvedení na trh může "obšlehnout", mít lepší kapitál, lepší zkušenosti s rozvojem projektů - a i když bude na začátku 2 měsíce za vámi, brzy vás o rok a několik dalších koňských mil předstihne.


A380

  • Host
Re:Možnost krádeže nápadu u mobilní aplikace
« Odpověď #2 kdy: 29. 08. 2016, 17:31:15 »
Bohužel, prakticky  se krádeži zabránit nedá. Podobně jako platí, že pakliže lze něco zašifrovat, lze to i dešifrovat, v případě krádeže myšlenky, nápadu nebo i zdrojového kódu aplikace je to podobné.

Jak pravil král Willey z Predátora 2, "nezastavíš, co nejde zastavit, nezabiješ, co nejde zabít". Pokud  máte za to, že jde o opravdu solidní produkt s velkým tržním potenciálem, na nic nečekejte a realizujte jej, samozřejmě věnujte velkou péči výběru programátora. I přes hrozbu toho, že později někdo Váš úspěšný produkt napodobí, budete mít minimálně technologický a know-how náskok, ten často není jednoduché dohnat.

Hovořím z vlastní praxe - 23 roků programuji a mám poměrně hodně úspěšnou rodinnou SW firmu a jelikož jsem měl pár dobrých tipů na aplikace, které se konkurenci i přes úpornou snahu nedačří dohnat, jde o dobrý důkaz toho, že to možné je :-)

Hodně štěstí!


Redakční tip

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


 

Platby GoPay

reklama