reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: VZP a penále  (Přečteno 7785 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

sennheiser

• Host
VZP a penále
« kdy: 28. 08. 2016, 20:59:29 »
v přehledu v roce 2005 mi vzniklo na VZP penále cca 8 tis
V letošním přehledu jsem měl přeplatek, který použili na úhradu tohoto penále..
Mají na to právo po 11 letech?
Hlavně že velkým firmám odpouští jak penále tak i krátí dlužné pojistné.

Reklama

• Stálý člen

reklama

Hanča

• Host
Re:VZP a penále
« Odpověď #1 kdy: 29. 08. 2016, 07:20:36 »
Na úhradu penále Vám s určitostí přišel platební výměr, který bylo potřeba zaplatit do daného termínu. Proč jste ho nezaplatil ....?! Pokud Vám v některém roce vyjde v přehledu přeplatek, na formuláři si musíte zvolit možnost, co s tím. Možná buďte rád, že si to vyřešili takhle, jinak Vás už dávno mohli po tolika letech předat i exekutorovi a k 8 tisícům Vám mohly naskočit úroky a další poplatky.

Lada

• Host
« Odpověď #2 kdy: 29. 08. 2016, 11:40:39 »
Ano, mají na to právo, i po tolika letech. Ještě jste z toho vyvázl dobře, na jednoho našeho zaměstnance VZP vystavila exekuci a strhávala mu to z platu jako přednostní pohledávku. (A strhávat lze i z nemocenských dávek, důchodu aj.)

Redakční tip

• Stálý člen

sennheiser

• Host
« Odpověď #3 kdy: 29. 08. 2016, 22:41:44 »
právě že mi nikdy platební výměr nepřišel . Vždy jen vyúčtovaní pojistného, kde byla položka pojistné a položka penále-
žádné výhružky ,že  musíte zaplatit do   x dní...
A taky do roku 2012 bylo promlčení 5 let, což myslím že do toho spadá.. Tak mi není jasné proč najednou si to berou, když loni mi vraceli přeplatek ve výši 12 tis..
To vypadá, že v tom mají pěknej borčus..
Mám ještě nějakou možnost to napadnout, že to vzali protizákonně?

Hanča

• Host
« Odpověď #4 kdy: 30. 08. 2016, 07:07:25 »
A proč jste se o to nezajímal už tehdy, když jste měl v ruce vyúčtování s vyčísleným penále? To byl ještě čas s tím něco udělat. Nejlepší by bylo se stavit přímo na Vaší pojišťovně a problém si vyjasnit přímo tam.

Reklama

• Stálý člen

reklama

Petr

• Host
« Odpověď #5 kdy: 30. 08. 2016, 19:48:54 »
To vypadá, že v tom mají pěknej borčus..
Mají a své chyby budou házet na vás. Na druhou stranu pokud jste se o tom dozvěděl dříve, tak jste to měl řešit hned. Pravda, stojí to ovšem nejméně jeden pracovní den času.

Moje zkušenost. Pojistné jsem platil trvalým příkazem, za výpisech žádný problém. Po podání přehledu jsem chtěl vrátit přeplatek asi 800 Kč. V tom mi přišel dopis za 30 Kč, že přeplatek nelze vrátit, protože je tam dluh ! To mne samozřejmě rozčílilo, tak jsem šel na pobočku VZP, s dotazem co to má znamenat. Tam paní zírá do počítače a tvrdí, "Máte tu přeplatek 800 Kč, nechápu proč vám ten dopis posílají". "To vím", odpovídám, "takže je to tím vyřešené ?" ptám se. "Není, musíte najiít úředníka, který ten dopis poslal".

Naštěstí jsem z Prahy, takže cesta na centrálu není přes půl ČR. Nakonec se mi podařilo danou osobu najít. Opět zírá do počítače a pak jásavě praví, "No jo, nám se tu špatně započítala příchozí platba a tím vám vznikl dluh 0.80 Kč" (slovy osmdesát haléřů). Ptám se zda tohle myslí vážně ? "No ten systém je tak nastavený, že jakmile je tam dluh, tak už posílá oznámení". Pak se tedy omlouvá, že platba je již započtena správně a žádný dluh tedy aktuálně není. Celý den v háji.

Takže takto to u nich funguje.

Platby GoPay

reklama