reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Hodinová mzda a rozvržení pracovní doby  (Přečteno 6514 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Michaela O.

  • Host
Hodinová mzda a rozvržení pracovní doby
« kdy: 17. 08. 2016, 13:10:37 »
Dobrý den, prosím o radu - zaměstnavatel chce sepsat pracovní smlouvu pro zaměstnance, se kterým se dohodl, že odpracuje 140 hod. měsíčně za 12.000Kč. Teoreticky bych mu mohla sepsat pracovní smlouvu s hodinovou mzdou 85 Kč/hod., přičemž by odpracovat svých cca 140 hod. měsíčně a byl by na dohodnutých penězích, ale jak toto zahrnout do pracovní smlouvy, neměla by obsahovat ustanovení a týdenní pracovní době? Kdyby měl v PS dohodnutý zkrácený pracovní úvazek např. na 30 hod. týdně, odpracované hodiny nad tento fond by se museli proplácet spolu s příplatkem za přesčas?
Mockrát děkuji za rady a návrhy.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklamaHanča

  • Host
Re:Hodinová mzda a rozvržení pracovní doby
« Odpověď #1 kdy: 17. 08. 2016, 15:22:29 »
V pracovní smlouvě musíte mít mimo jiné úvazek a rozvržení pracovní doby. To znamená, že byste mohli uzavřít PS na zkrácený pracovní úvazek 140 hod/měsíc. Pokud bude pracovat pravidelně v předem stanovené dny, tak mu tam napište rovnoměrně rozvrženou pracovní dobu. Pokud ovšem bude dělat každý týden jiné dny a jiný počet hodin, tak bude mít pracovní dobu nerovnoměrně rozvrženou.
 A co se týká Vámi uváděných přesčasů, tak hodiny odpracované nad rámec úvazku sjednaného ve smlouvě, byste mu zaplatili jako odpracované, ale příplatek byste mu dali jenom za hodiny odpracované nad rámec zákonné týdení pracovní doby, tj. nad 40 hod/týden, ne nad jeho úvazek.


 

Platby GoPay

reklama