reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Založení kavárny s pekárnou  (Přečteno 7187 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Aneta Drastíková

  • Host
Založení kavárny s pekárnou
« kdy: 15. 08. 2016, 14:53:04 »
Dobrý den,
já  a známá bycho si chtěli založit kavárnu s místností kde budeme péct 10-15 buchet denně- tam bychom si obstarali dle norem troubu, linku, dřez atd.) Chci se zeptat zda budeme muset založit dvě živosti jak pekařskou/cukrářskou tak i hostinskou nebo zda se to dá sloučit nějak do jedné a jaké jsou tady předpisy. Popřípadě jak je nejjednodušší takový koncept praktikovat.


Potom bych se chtěla zeptat zda by byl legislativní mít kavárnu spojenou s květinářstvím, samozřejmě, že místnost kde budeme pracovat s potravinami bude oddělená. Pouze posezení by bylo spojeno s květinářstvím.


Děkuji Drastíková

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama



petr.cizek2

  • Host
Re:Založení kavárny s pekárnou
« Odpověď #1 kdy: 02. 09. 2016, 10:54:14 »
Dobrý den,

pro provoz takového zařízení je vyžadováno živnostenské oprávnění v oboru hostinská činnost. Jedná se o živnost řemeslnou, pro kterou je nutné doložit předepsanou kvalifikaci, kterou je:
a) střední vzdělání s výučním listem v oboru nebo střední vzdělání s výučním listem v příbuzném oboru a 1 rok praxe, nebo
b) střední vzdělání s maturitou v oboru nebo střední vzdělání s maturitou v příbuzném oboru a 1 rok praxe, nebo
c) vyšší odborné vzdělání v oboru nebo vyšší odborné vzdělání v příbuzném oboru a 1 rok praxe, nebo
d) vysokoškolské vzdělání v příslušném nebo příbuzném oboru, nebo
e) uznání odborné kvalifikace podle zákona 18/2004 Sb. nebo ověření/uznání úplné kvalifikace podle zákona 179/2006 Sb., nebo
f) osvědčení o rekvalifikaci nebo jiný doklad o odborné kvalifikaci v oboru vydaný akreditovaným zařízením a 1 rok praxe v oboru, nebo
g) vykonání šestileté praxe v oboru, nebo
h) v případě kvalifikace získané činností v jiném státě EU doklady podle § 7 živnostenského zákona

V případě, že byste nesplňovali tuto kvalifikaci, je možné jmenovat i jinou osobu jako tzv. odpovědného zástupce (garanta), který bude za správný výkon těchto živností odpovídat.

Prodej květin vyžaduje živnostenské oprávnění v oboru "Maloobchod/velkoobchod". Jedná se o živnost volnou, pro jejíž vydání není nutné doložení žádné zvláštní kvalifikace.

Živnostenské oprávnění vám vyřídí na kterémkoliv živnostenském úřadě nebo online zde.

Oba prodeje lze realizovat ve stejných prostorách v případě, že to stavebně-technické určení prostor umožňuje. Toto schvaluje stavební úřad; doporučuji proto v tomto ohledu kontaktovat místně příslušný úřad, který vám sdělí případná další omezení k takovému způsobu prodeje.

S pozdravem


Petr Čížek
www.ZalozFirmu.cz


 

Platby GoPay

reklama