reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Daňová sleva na dítě  (Přečteno 3443 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Jana

  • Host
Daňová sleva na dítě
« kdy: 09. 08. 2016, 11:06:18 »
Prosím o sdělení, zda muž, který není rozvedený, ale žije a sdílí společnou domácnost s družkou, se kterou má 2 děti, může požádat o daňovou slevu na děti. Nebo tuto slevu může uplatňovat až po rozvodu? Manželka, se kterou již nežije, uplatňuje sama slevu na dítě, které mají spolu z manželství.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama



Offline Jan Molín

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 920
    • Zobrazit profil
    • MIVO s.r.o.
Re:Daňová sleva na dítě
« Odpověď #1 kdy: 21. 09. 2016, 10:02:01 »
Dobrý den paní Jano,

dle ustanovení § 35c zákona č. 586/1992 Sb., o daních z příjmů platí, že nárok na daňové zvýhodnění (tj. slevu na dani) na vyživované dítě má poplatník, který žije s dítětem ve společně hospodařící domácnosti. Dále je zde uvedeno, že za vyživované dítě se mj. považuje dítě vlastní, osvojenec, dítě druhého z manželů.

Z Vašeho dotazu vyplývá, že děti, se kterými žije muž ve společně hospodařící domácnosti, jsou jeho vlastní. Je tedy možné, aby uplatnil slevu na obě děti.

Z výše uvedeného dále vyplývá, že pokud by děti nebyly jeho vlastní, mohl by muž slevu na dani uplatnit pouze v případě, že by s jejich matkou uzavřel manželství.

Pouze připomínám, že vyživuje-li dítě v jedné společně hospodařící domácnosti více poplatníků, může daňové zvýhodnění uplatnit ve zdaňovacím období nebo v tomtéž kalendářním měsíci pouze jeden z nich.

Přeji Vám hezký den.
Jan Molín
daňový poradce
MIVO s.r.o.
http://www.mivo.cz/



 

Platby GoPay

reklama