reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Dorovnání do minimální mzdy  (Přečteno 3612 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Bára

• Host
Dorovnání do minimální mzdy
« kdy: 07. 07. 2016, 12:56:21 »

Dobrý den,
pracuji na dohodu o pracovní činnosti s pracovní dobou 20 h týdně. Hodinovou mzdu mám 100 Kč (měsíčně průměrně 7500 Kč). Zaměstnavatel za mě platí sociální a zdravotní. Zajímalo by mě zda se mě týká dorovnání do minimální mzdy, což je 9900 Kč. A kdyby jo je to možné vymáhat nějak zpětně? Pracuji tam už dva roky.

Děkuji
B.

Reklama

• Stálý člen

reklama

Lada

• Host
Re:Dorovnání do minimální mzdy
« Odpověď #1 kdy: 07. 07. 2016, 15:24:30 »
Těch 9900 Kč měsíčně platí pro zaměstnance s pracovní dobou 40 hodin týdně. Vy máte pracovní dobu jen 20 hodin týdně. Minimální hodinová mzda pro rok 2016 činí 58,70 Kč / hod., zatímco vy máte 100 Kč / hod., což je skoro jednou tolik. Takže nemůžete požadovat po zaměstnavateli dorovnání do minimální mzdy - naopak byste měla být ráda, že vám sám od sebe dává mnohem vyšší mzdu, než je minimální mzda. S pracovní dobou 20 hod. týdně byste měla minimální mzdu méně než 5.000 Kč hrubého.

Platby GoPay

reklama