reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Prodej zboží mimo EU  (Přečteno 8272 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Michael

  • Host
Prodej zboží mimo EU
« kdy: 03. 07. 2016, 08:11:14 »
Dobrý den,

chtěl bych se Vás zeptat, jak potupovat v případě, že si chci založit nový eshop, ve kterém bude zboží nakoupené v ČR a prodávané mimo EU?
Jak následně bude vypadat odvod daní, cla, atd?

Děkuji

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama



Petr Šinagl - AAC&S

  • Host
Re:Prodej zboží mimo EU
« Odpověď #1 kdy: 10. 07. 2016, 20:38:21 »
Čeká vás pořádný "vopruz" při celním projednávání každého jednoho odesílaného zboží - jen tím totiž získáte možnost z takového prodeje neodvádět DPH a zároveň ze svých nákupů od plátců uplatnit nárok na odpočet jim v ceně zaplacené DPH. Což znamená, že v tomto režimu se budete chtít stát plátcem DPH (neplátce na uplatnění odpočtu nárok nemá) a také že si vás berňák kvůli soustavnému vracení daně bude držet pod drobnohledem.

Pokud se rozhodnete celní úřad "ignorovat", pak se zasílání zboží zákazníkům bude daňově posuzovat jako prodej v tuzemsku (tedy jako plátce DPH byste z každého prodeje musel přiznat DPH = budete se snažit co nejdéle zůstat neplátcem a tím neplatit DPH ze své marže) a to včetně počítání tržby do limitu obratu pro vznik povinnosti registrace k DPH.



M.M.

  • Host
Re:Prodej zboží mimo EU
« Odpověď #2 kdy: 12. 07. 2016, 11:08:08 »
Dobrý den.
Vývoz zboží je osvobozen podle § 66 ZDPH. Plátce musí mít písemný doklad z celnice o vývozu do třetí země s potvrzením o výstupu zboží mimo území ES.

A ) Požadavky pro celní odbavení zboží při vývozu
Hodnota zboží :
do 1 000 eur : 1. Obchodní faktura (originál a dvě kopie)

nad 1 000 eur : 1. Obchodní faktura (originál a dvě kopie) 2. Vývozní doprovodný doklad (VDD)
+ někdy také vývozní licence nebo povolení ( podle charakteru vyváženého zboží )

B ) Preferenční dohody – požadované dokumenty  :
Hodnota zboží do 6 000 eur : Průvodní prohlášení o původu, které je součástí obchodní faktury

Hodnota zboží nad 6 000 eur : Samostatné průvodní prohlášení o původu zboží (EUR.1/A.TR )


Redakční tip

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


M.S.

  • Host
Re:Prodej zboží mimo EU
« Odpověď #3 kdy: 16. 10. 2016, 13:27:32 »
Dobrý den,

po přečtění Vašich příspěvků, bych se chtěl zeptat na něco podobného, jen s rozdílem, že podnikatel bude registrovaný mimo EU (žijící v ČR).
Tzn. Podnikatel s živností v USA bude žít v ČR a nakupovat zde produkty, které prostřednictvím eshopu bude prodávat do USA.
Je to reálně možné? Jak to bude fyzicky probíhat?

Děkuji


 

Platby GoPay

reklama