reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Zkušební doba  (Přečteno 4425 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Květuše

  • Host
Zkušební doba
« kdy: 20. 06. 2016, 10:42:01 »

Dobrý den,
zaměstnavatel v pátek ústně probral se zaměstnancem, kterému končí 30.6. zkušební doba, ukončení pracovního poměru ve zkušební době - 30.6. s tím, že v pondělí obdrží oznámení písemnou formou. Zaměstnanec v pondělí 20.6. bohužel nepřišel do práce a jde k lékaři. Pokud bude uznán neschopným zkušební doba se prodlužuje o nemoc a zaměstnavatel nemůže ukončit pracovní poměr v prvních 14 dnech nemoci.Když mu předá ukončení např. 15. den, tak může být pracovní poměr ukončen již tento den? A doklady související s nemocí musí zaměstnanec předávat"bývalému" zaměstnavateli, který je bude posílat na OSSZ tak dlouho dokud bude nemocen (např. i 2 měsíce)?
Děkuji za odpověď
Květuše

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklamaLada

  • Host
Re:Zkušební doba
« Odpověď #1 kdy: 20. 06. 2016, 12:09:56 »
1) Ano. Pracovní poměr končí dnem doručení, pokud není v tom dokumentu uveden den pozdější (pak by končil až tímto dnem).
2) Taky ano, dokud tu neschopenku neukončí. I kdyby byl nemocen třeba rok.


 

Platby GoPay

reklama