reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: DPH  (Přečteno 4088 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

pozda

• Host
DPH
« kdy: 15. 06. 2016, 18:56:14 »
Dobrý den.Jen otázka jestli se s tím už někdo setkal.
Podal jsem DPH a financák mam vracet 25 tis.Datum podání 25.4 coz znamená že do  28.5 ma prijít na učet,jenže správce dane nasel chybu a ja nedostal zádnou výzvu o oprave a kdyz jsem se zacal zajímat proc nic neprislo,mi rekli že se to musí opravit :-)dnes je to uz 20 dni co mi nic neposlali tak jestli by my neměli dát nějaké uroky? :-))
DÍKY

Reklama

• Stálý člen

reklama

Offline Pavel Říha (Rop)

• Profík
    • Zobrazit profil
Re:DPH
« Odpověď #1 kdy: 12. 07. 2016, 22:43:33 »
Postup je následující:
(0. dojít si za daňovým poradcem)
1. požádat o stejnopis konduklentního platebního výměru
2. když do 30 dnů od vyměření nepřijde, tak jít na finanční úřad a nahlížet do spis, proč nebylo vyměřeno
3. rovnou jim do protokolu nadikovat stížnost na postup správce daně
4. po zamítnutí stížnosti, podat stížnost na stížnost
5. po zamítnutí stížnosti na stížnost podat správní žalobu

M.M.

• Host
Re:DPH
« Odpověď #2 kdy: 13. 07. 2016, 09:02:37 »

A pak se budete s FÚ 5 - 8 let soudit, s nejistým výsledkem,  zkuste bod 0 - jen s tím,  že nepůjdete za DP ale kontaktujete správce daně na příslušném FÚ, opravu a komunikaci veďte písemně přes svou datovou schránku.

Úroky Vám asi nedají, pokud máte nárok na vratku, pokutu mohou vyměřit pouze z daňové povinnosti a to 0,05% za každý následný pracovní den prodlení, nejvýše však 5% stanovené daně, nebo do max. limitu 300 tis.  Tyto ( potencionální )  sankce se obecně promlčují, za předpokladu, že nedojde k výměru ze  FÚ po 3 letech.

Jinak nějakých 20 dnů pro FÚ není žádný relevantní čas, pokud jste v Praze, tak je zcela běžné čekat na vratky a výměry i měsíce. Urychlíte to jen přímou komunikací s Vaším konkrétním správcem daně. 

Redakční tip

• Stálý člen

Platby GoPay

reklama