reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: OSVČ jako zaměstnavatel  (Přečteno 5937 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Iva

• Host
OSVČ jako zaměstnavatel
« kdy: 30. 05. 2016, 14:17:17 »
Dobrý den,
jsem OSVČ (student) a chci zaměstnat další pracovníky. Oba jsou studenti, jeden z nich je můj rodinný příslušník. Nepřesáhli hranici 26 let, tím pádem neplatí sociální a zdravotní. Budu za ně já jakožto zaměstnavatel muset něco platit?
Jednalo by se o výdělek do 10 000 Kč měsíčně.
Děkuji za odpověď.

Reklama

• Stálý člen

reklama

Lojza

• Host
Re:OSVČ jako zaměstnavatel
« Odpověď #1 kdy: 30. 05. 2016, 16:20:28 »
Pokud s nimi podepíšete DPP a výdělek bude do 10 tis. pak skutečně za své zaměstnance nebudete odvádět nic. Zálohou či srážkovou daň podle toho zda podepíší růžový formulář.

Jen v případě, že se Vy stanete zaměstnavatelem, tak na Vás spadne poměrně dost povinností :-) V případě, že někdo překročí 10 tisíc a nebo časem vezmete normálního zaměstnance na HPP, pak se musíte zaregistrovat u jeho zdravotní pojišťovny. Dále se musíte zaregistrovat u české správy sociálního zabezpečení jako zaměstnavatel. U kooperativy se musíte zaregistrovat každopádně a hradit pojistné - zákonné pojištění odpovědnosti zaměstnavatele :-)

No a pak takové ty nepotřebné věci jako BOZP a PO (požářní ochrana) apod. :-) Zdravotní prohlídky zaměstnanců (u kancelářských prací povětšinou stačí potvrzení o praktického lékaře zaměstnance).

A tohle je jenom hrubý výčet vašich povinností. Zkuste trochu zagooglovat.

Platby GoPay

reklama