reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Nákup ready-made společnosti  (Přečteno 2983 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Eva

 • Host
Nákup ready-made společnosti
« kdy: 14. 01. 2011, 21:35:03 »
Jsem OSVČ a uvažuji o s.r.o. Ráda bych věděla jak se vypořádá vklad 200 000 Kč. Každá firma, která s.r.o prodává, sděluje, že vklady jsou splaceny, že tedy nemusím 200 000 skládat. Není mi jasné jak se toto vypořádá s firmou, která s.r.o prodává a jak se to vede v účetnictví. Děkuji za radu.

Reklama

 • Stálý člen
 • *****
 • Příspěvků: 0

reklamaOffline Dagmar Kučerová

 • redaktorka a odborný poradce
 • Profík
 • *****
 • Příspěvků: 1 554
  • Zobrazit profil
  • Podnikatel.cz
Re: Nákup ready-made společnosti
« Odpověď #1 kdy: 18. 01. 2011, 11:49:54 »
Dobrý den,

k Vašemu dotazu se vyjádřila Petra Janáková ze společnosti SMART Companies:
 
Ready-made neboli před-založená společnost je společnost předem založená  firmou, která se na jejich zakládání a prodej specializuje. Před-založená společnost je  zapsaná v příslušném obchodním rejstříku a je možné ji rychle, do 24 hodin, převést na nového majitele. Tato společnost je zcela prostá závazků a dluhů, má čistou obchodní historii a 100 % splacený základní kapitál, který tedy už nemusíte skládat. Firmě, od které si takovou společnost pořizujete, uhradíte pouze částku za její nákup. Základní kapitál společnosti je účetně veden v pokladně.
 
Za Společnosti Online potvrzuje Karel Pluhař: Základní kapitál u všech námi prodávaných společností s ručením omezeným je splacen, tzn. že v době, kdy společnost kupujete, skutečně nemusíte zmíněnou částku skládat. To stejné se týká také akciových a evropských společností. Splacený základní kapitál je následně v okamžiku prodeje ready-made společnosti vypořádán mezi původním a novým akcionářem standardními účetními postupy.
 
 
Dagmar Kučerová  ;)
Dagmar Kučerová
redaktorka a odborný poradce serveru Podnikatel.cz
www.dagmarkucerova.cz 

Platby GoPay

reklama