reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Nepřijmutá faktura z jiného zdaňovacího období  (Přečteno 6338 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

sennheiser

  • Host
Nepřijmutá faktura z jiného zdaňovacího období
« kdy: 15. 05. 2016, 14:18:38 »
Neporadíte někdo ,prosím, jak přesvědčit zákazníka, kterému z nějakého důvodu nedošla naše faktura za březen - následně mu byla opět přeposlána koncem dubna- a on ji nechce přijmout, že už ji nemůže dát do účetnictví, když je měsíční plátce DPH. Marně mu vysvětluji, že
DPH může uplatnit dle zákona až 3 roky od UZDP,ale on si stále stojí za svým, že prý nebude dělat žádné podvody a přesuny,aby mu přišla kontrola.. Co s tím, když mi odmítá takovou fakturu uznat?  Mne se opravdu nechce dělat opravné přiznání k DPH a ještě opravné kontrolní hlášení, když vlastně nevím co bych tam pak uvedl za důvod..

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklamapavel

  • Host
Re:Nepřijmutá faktura z jiného zdaňovacího období
« Odpověď #1 kdy: 16. 05. 2016, 17:45:08 »
řekněte mu, že je blbštajn


Eva

  • Host
Re:Nepřijmutá faktura z jiného zdaňovacího období
« Odpověď #2 kdy: 16. 05. 2016, 22:37:39 »
Řekněte mu, že i když fakturu odmítne přijmout, tak úhradu faktury po něm stejně budete vymáhat, a to klidně i soudně, necháte na něj vystavit exekuční příkaz atd. Třeba to zabere. Nebo to rovnou předejte svému právníkovi, ať mu to vysvětlí on. Právníka se někteří zákazníci leknou a začnou sekat latinu, i když se k nim nechová nijak zle (ale prostě je to právník). Taky třeba právníkovi jakožto odborníkovi spíš uvěří, že s tím DPH máte pravdu vy.

To, že mu ta faktura nedošla, říká jenom on. Třeba mu ve skutečnosti došla a on se jen vymlouvá, aby ji nemusel platit...

Redakční tip

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


 

Platby GoPay

reklama