reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Neplátce DPH poskytující služby do EU  (Přečteno 7421 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Mikkael

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
Neplátce DPH poskytující služby do EU
« kdy: 05. 11. 2013, 02:17:52 »
Dobrý den,
Jsem neplátce DPH a živnost mám jako vedlejší. Nepravidelně poskytuji služby v rámci ČR. Nyní se chci poskytnout jednorázovou službu do EU (Belgie) (koncovému zákazníku – plátce DPH). Vím, že do 15 dnů od vystavení faktury se musím přihlásit jako identifikovaná osoba. Chtěl bych upřesnit několik momentů 

1. Na faktuře mám psát oba dva čísla IČ a DIČ (v ČR píšu pouze IČ a větu Nejsem plátce DPH)
2. Musím psát větu Nejsem plátce DPH  nebo už musím uvádět nějakou sazbu DHP? Pokud DPH je nutné, jaká je sazba potřebná – 0%, sazba koncového zákazníka v EU nebo sazba DPH v ČR 21% 
3. Pokud faktura do EU bude jedná, musím potom podávat nulová daňová přiznání každý měsíc, čtvrtletí a rok?

Děkuji předem.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama



Offline Pavel Říha (Rop)

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 3 444
    • Zobrazit profil
Re:Neplátce DPH, poskytnuti služby do EU
« Odpověď #1 kdy: 05. 11. 2013, 11:34:22 »
1. To DIČ především
2. Na fakturu nepsat nic z toho. Pouze větu "daň odvede zákazník"
3. Každý měsíc po dobu jednoho roku


KarelP

  • Host
Re:Neplátce DPH poskytující služby do EU
« Odpověď #2 kdy: 04. 05. 2016, 13:05:33 »
Jaké napsat do faktury DIČ, když ještě nemám přidělené? Ještě nejsem registrován jako identifikovaná osoba.

Redakční tip

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Milan

  • Host
Re:Neplátce DPH poskytující služby do EU
« Odpověď #3 kdy: 04. 05. 2016, 19:54:15 »

1) uveďte IČ (ID) i DIČ (VAT)
DIČ vám FU přidělil hned při registraci a uvádíte ho přece na svých daňových přiznáních. Pro OSVČ má tvar CZ<rodné číslo>.


2)
Já na fakturu píšu:
The place of the supply of the services provided according to Article 9 of the Czech VAT Act. No. 235/2004 Coll., which is in line with Directive 2006/112/ES, is Ireland and in accordance Directive 2006/112/ES you are required to declare and pay the associated value-added tax (the so-called „reverse charge“ procedure)
Daň odvede zákazník - Místem zdanitelného plnění služby poskytnuté dle § 9 zákona č. 235/2004 Sb., který je v souladu se Směrnicí 2006/112/ES, je Irsko a v souladu se Směrnicí 2006/112/ES jste povinni přiznat a zaplatit související daň z přidané hodnoty (tzv. „reverse charge“ procedura).


Uvádíte cenu bez DPH; tu si spočítá a odvede příjemce.


3)
V případě, že jste pouze identifikovaná osoba a nevznikne vám daňová povinnost, tak nemusíte podávat přiznání k DPH. V případě, že poskytnete službu do zahraničí, tj. místo plnění je v zahraničí, a tedy DPH odvádí zákazník, pak vám daňová povinnost nevzniká a pouze podáte souhrné hlášení VIES (neplést s kontrolním hlášením DPH) do 25. dne následujícího měsíce po měsíci, ve kterém jste službu poskytli.
Nulové kontrolní hlášení nepodáváte, tj. není potřeba pak po nějakou dobu podávat nulová hlášení.
Formulář souhrnného hlášení: https://adisepo.mfcr.cz/adistc/adis/idpr_epo/epo2/form/form_uvod.faces?CPodani=560374061



 

Platby GoPay

reklama