reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Založení pizzerie  (Přečteno 4274 krát)

0 uživatelů a 2 Hostů prohlíží toto téma.

Nikola

  • Host
Založení pizzerie
« kdy: 25. 04. 2016, 17:52:23 »
Dobrý den.
Prosím, mám několik dotazů.
Můj známý se rozhodl založit pizzerii. Našel si objekt. Majitel objektu byl se záměrem seznámen. Byla sepsána zcela základní nájemní smlouva.
Při zařizování provozovny se však objevily jisté skutečnosti. Zjištění nedostatečných elektro-instalací, nutnost nových rozvodů, rozvaděčů, jističů, revize atd.. náklady navíc cca 40.000,-. Nové rozvody vody - cca 20.000,-. Objekt nebyl nikdy před tím k daným nebo podobným účelům zkolaudován či schválen. Což vyžaduje nový projekt atd.. náklady navíc cca 30.000,-. A je tam spoustu a spoustu věcí, na které se postupně přichází. Datum, kdy se měla provozovna otevřít, je díky všemu a nyní i díky úřadům, o cca měsíce zpožděn.
Má můj známý právo žádat na majiteli objektu částečnou úhradu nebo odpuštění nájemného apod.. De facto mu zhodnotil prostory ....


Děkuji za odpověď.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama 

Platby GoPay

reklama