reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Úřad práce  (Přečteno 2789 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Marie

• Host
Úřad práce
« kdy: 29. 02. 2016, 23:34:52 »
Dobry den.Jsem OSVC, provozuji hospodu. Nyni je moje dcera na uřadu prace. Muže mi někdy v hospode pomahat? Děkuji

Reklama

• Stálý člen

reklama

Offline Roman Vithous

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
Re:Uřad prace
« Odpověď #1 kdy: 01. 03. 2016, 02:18:16 »
Záleží na okolnostech. Pokud dcera pobírá podporu, tak bych to neriskoval, neb Úřadem inspekce práce by to mohlo být kvalifikováno jako práce na černo, a u té jsou "docela husté "pokuty.

Pokud podporu nepobírá, může si, aby nebyla vyřazena z evidence ÚP, vydělat max. do výše poloviny minimální mzdy, tj. letos do 4950 Kč  hrubého.

To se většinou řeší dohodou o provedení práce (u níž platí, že nesmí u téhož zaměstnavatele odpracovat více, než 300 hodin ročně). Dohoda již pár let musí být písemná, výdělek podléhá 15% dani vybírané srážkou (k té se musíte zaregistrovat) a pracák bude chtít kopii té dohody (pozor - pracáku nutno nahlásit PŘED zahájením práce!). A současně také každý měsíc dodat doklad o výši výdělku.

Platby GoPay

reklama