reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Založení e-shopu  (Přečteno 4456 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline adambasta

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
Založení e-shopu
« kdy: 18. 02. 2016, 14:43:57 »
Dobrý den,
rád bych založil drobný e-shop s podepsanými fotografiemi úmělců.

Názorný příklad:
Koupim od někoho deset fotek, tisk fotek zařídim, nechám ho se na ně podepsat, nahraju je na internet, prodám je, zabalim, odešlu.

Dočetl jsem se, že nemusím platit daně, jelikož obrat 1 mil. za rok rozhodně nepřekročím.

Jsem zaměstnaný. Potřebuji teda zřejmě jen živnostenský list, ale nějak ani nechápu k čemu, když nebudu odvádět žádná přiznání apod.? A ani nebudu platit soc. a zdrav. pojištění, jelikož to dělá můj zaměstnavatel.

Můžete mi prosím poradit, popřípadě mě nějak nasměrovat?

Reklama

• Stálý člen

reklama

Kýta

• Host
Re:Založení e-shopu
« Odpověď #1 kdy: 19. 02. 2016, 10:35:03 »
Daně samozřejmě platit musíte ;-) Každý rok pak podávat daňové přiznání. To že nepřekročíte obrat 1M znamená, že nebudete plátce DPH a tedy nebudete uplatňovat DPH, nezprošťuje Vás to ale povinnosti odvádět daň z příjmů a platit zdravotní pojištění z dosaženého zisku i přesto, že jste zaměstnán. To že jste zaměstnán má pro Vás výhody, že nemusíte platit zálohy a pokud se s roční ziskem vlezete do cca 64K, tak nemusíte platit sociální.

Abych to shrnul, potřebujete živnosťák, budete muset podávat daňové přiznání a platit daň z příjmu a zdravotní pojištění z dosaženého zisku(po odečtení nákladů - reálné/uplatněné paušálem). A při určité výši i sociální. Dále v souvislosti s provozováním e-shopu Vás čeká několik dalších povinností, jako třeba registrace na ÚOOU.

Platby GoPay

reklama